Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22602 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Tak jak napisała Pani Teresa, to nie jest kwestia "próżnowania". Małżeństwo było przede wszystkim interesem, często układem np. między sąsiadami albo w rodzinie. Jeden z mężów mojej przodkini ożenił się ponownie po niecałym miesiącu od jej śmierci. Inny przykład - jedna z siostrzenic mojej przodkini zmarła przy porodzie piątego dziecka (które zresztą również zmarło), a dwa miesiące później wdowiec za zgodą biskupa poślubił jej najmłodszą siostrę (i jedyną w panieńskim stanie). Dziewczyna krocząca do małżeństwa po grobie siostry zmarła dwa lata później, wydając na świat martwe dziecko. Z tego co wiem, po jej śmierci wdowiec oddał swoje dzieci z poprzednich małżeństw teściowi i wżenił się w inną rodzinę. Często zdarzały się także mariaże między szwagrostwem, gdy dwóch braci poślubia dwie siostry - przypadek moich przodków.

Kobieta, która zostawała sama po śmierci męża, często z dziećmi, była w bardzo trudnym położeniu. A i mężczyźnie, który zostawał sam, trudno było zajmować się malutkimi dziećmi, oni nie byli do tego przygotowani. Dlatego takie prędkie czy częste śluby po prostu nie dziwią.

A co do różnych zapisów imion - jedna moja przodkini (ta sama osoba) raz była Jadwigą raz Gertrudą., inna w papierach miała Joanna, ale mówiono na nią Anna.
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Michał Urbaniak od.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22791 przez Łukasz Syguda
Po zebraniu wszystkich dokumentów zebranych od was brakuje mi kilku danych. Czy jesteśmy w stanie je ustalić?
Akt urodzenia Michała Trzepizur – ur ok 1721 (w 1791 roku jak miał 70 lat mieszkał w Pustkowiu Trzepizur, jego żona to Agnieszka.
Znalazłem w Parafii Częstochowa Zygmunta urodzenia Jana i Konstancji (rok 1752 i 1759) z rodziców Michała Trzeoizura i Agnieszki – ciekawe czy to oni? Miejscowość Łojki.

Akta urodzeń Jakuba ur. ok 1767, zm. 20.04.1835 syna Michała i Agnieszki i Katarzyny z Glińskich ur. ok. 1762, zm. 21.02.1845
 Akt urodzenia i zgonu Walentego (ur. ok 1793 żona Maryanna Gębuś) syna jakuba i Katarzyny
 Akt urodzenia Piotra Trzepizura – ur. ok 1799, zm. 18.12.1842, żona Łucja Żur
 Akt urodzenia i zgonu Małgorzaty Trzepizur – ur. ok 1807 mężatka z Bartłomiej Dziubczyk
 Akt urodzenia i zgonu Franciszka Trzepizur – ur. ok 1813
 aktu urodzenia i zgonu Marcina Trzepizura syna Jakuba i Katarzyny Glińskiej oraz jego żony Ludwiki Pasieka prawdopodobnie zamieszkałej w Pietrzakach (tam odbył się ślub)
Wydaje mi się że początkowo Marcin z Ludwiką mieszkali w Trzepizurach potem się chyba przenieśli do kłobucka bo Walenty chrzczony był już w parafii kłobuck a jego ojciec Marcin był stróżem dworskim.
Ustalić ile miał dzieci Marcin Trzepizur i Ludwika Pasieka
Znamy tylko Franciszkę, Jana i Walentego czy było więcej nie wiem.
Akt zgonu:
 Franciszki – ur. 14.09.1840
 Jan – ur.03.07.1843

Akt zgonu dzieci Walentego i Marcjanny Cer z domu Kulej:
 Jan – ur. 28.10.1882 w Zagórzu
 Piotr – ur. 31.01.1885 w Zagórzu
 Marianna – ur. 22.03.1887 w Zagórzu
 Weronika – ur. 01.09.1895 w Zagórzu
Bardzo ważne jest dla mnie wyjaśnienie gdzie pochowane są dwie pierwsze żony Walentgo Franciszka oraz Marcjanna Kulej bo nikt z żyjących nie wie. Podejrzewam że druga żona może być pochowana razem z pierwszym mężem Józefem Cer ale to są moje przypuszczenia. Gdzie można takich informacji się dowiedzieć?

Dołączam do powyższego drzewo genealogiczne zaktualizowane


Załącznik Drzewo.png nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22792 przez Łukasz Syguda
Z góry dziękuje za pomoc
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22794 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
jakieś lata w przyblizeniu??? miejscowości???
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22795 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Załącznik trzep.png nie został znaleziony


truskolasy nr 33 rok 1838
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22796 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
jest wyszukiwarka powyzej!! wystarczy wpisac dane!!!!
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie