Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22517 przez Robert Przygoda
Replied by Robert Przygoda on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Obydwoje dzieci Walentego i Franciszki zmarły.Akt zgonu Wincentego nr. 103 familysearch.org/ark:/61903/3:1:939L-P87...3D2115410&cc=2115410 , i Marcjanny nr. 18 familysearch.org/ark:/61903/3:1:939L-P8Q...3D2115410&cc=2115410
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22519 przez Łukasz Syguda
Dziękuję za kolejne porcje informacji.
Marcjanna Cer z domu kulej miała z walentym Trzepizurem córkę Franciszkę tak wynika z podesłanych mi akt tylko nikt u mnie w domu o niej nie słyszał. Czy można ustalić czy przypadkiem nie zmarła lub ewentualnie za kogo wyszła za mąż?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22523 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Łukasz Syguda napisał: Zastanawia mine fakt że Franciszka pozostawiła po sobie owdowiałego męża Walentego Trzepizura. (tak napisane było w akcie zgonu nic nie było na temat dzieci tak więc moje przypuszczenia mogą być prawdziwe że dzieci zmarły)

Proszę zwrócić uwagę na to, że zwykle w aktach zgonu nie podawano informacji na temat potomstwa zmarłej osoby, nie licząc oczywiście tych sytuacji, gdy stawającym był np. syn. W przypadku dorosłych pisano o ich stanie cywilnym (kawaler, wdowa, mąż – ew. czyj – itd.), dzieci – imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki. We własnych poszukiwaniach na ponad dwustu przodków spotkałem się tylko z jednym przypadkiem podania imion żyjących synów i córek zmarłego.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22539 przez Łukasz Syguda
Dziękuję wam wszystkim za pomoc w poszukiwaniach moich przodków. Dzięki wam udało się tak daleko zajść. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że można tak daleko sięgnąć w głąb historii. Moja wiedza sięgała do mojego pradziadka Marcina Trzepizura. Myślałem że ustalimy żony jego syna Walentego i na tym koniec, a tutaj proszę znamy ojca Marcina (Jakóba) i jego dziadka Michała datowany na ok 1721 rok. Nie wspominając o rodzeństwie Marcina bo chyba większość mam już ujawnioną wraz z partnerami :)
Po każdym wyszukaniu nowej osoby jest chęć szukania dalej, a same poszukiwania bardzo mnie wciągają. Choć w większości przypadków to wasza zasługa.
Teraz zadaje sobie pytanie czy można by sięgnąć dalej. mamy rok ok 1721 i Michała Ttrzepizura z Agnieszką. czy można cokolwiek się o nich dowiedzieć więcej. kiedy się dokładnie urodzili a może ich rodziców by się udało ustalić? Wtedy by się zeszło do 17tego wieku. Kawał historii wstecz.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22540 przez Robert Przygoda
Replied by Robert Przygoda on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Witam. Franciszka Trzepizur córka Walentego i Marcjanny zmarła w 1895 roku, akt nr. 11 familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9TR...3D2115410&cc=2115410 Pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22541 przez Łukasz Syguda
Dziękuję, Czyli już jasne dla czego nikt z żyjących nie znał Franciszki. Zmarło jako 5-6 letnie dziecko.
A możemy ustalić dokładną datę kiedy zmarła Marcjanna Kulej i ile miała dzieci z pierwszym mężem Józefem Cer? który zmarł 19.11/01.12 1880 roku
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie