Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4226 przez Teresa Cybulska
Witam, dorzucę jeszcze to co wiem, że z pierwszego małżeństwa Michała( nie znam imienia pierwszej żony) były napewno dwie córki Natalia z męża Mstowska i Celina z męża Rorat i prawdopodobnie dwóch braci, możliwe że jeden z nich to Władysław, a co do Michała rzeczywiście był leśniczym w Kruszynie u księcia Lubomirskiego.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4227 przez Joanna Pączek
Dziękuję za te infomacje, coraz więcej pojawia mi sie w takim razie dzieci Michała. Muszę w domu sprawdzić moje zapiski bo kojarzy mi się że matką Piotra mojego pradziadka była Anna zd. Kazimierczak. Być może Michał miał dwie żony o imieniu Anna. Jeśli Pani może napisać mi wiecej szczegółów o waszej gałęzi rodziny Ostopinko będe też wdzieczna i bardzo to wzbogaci moje drzewo. Jeśli woli Pani pisać prywatnie to mój email; j.ostopinka@gazeta.pl Jeśli i państwa dopiszę do drzewa do pozwoli nam to na wsóle tworzenie jego dalszej części. Bardzo dziękuję za życzliwą reakcję i szybą odpowiedź i liczę na dalszą współpracę. pozdrawiam Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4281 przez Teresa Cybulska
Replied by Teresa Cybulska on topic Odp: Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Mam już akt zgonu Michała Ostopinka wersja orginalna brzmi:Działo się we wsi Kruszynie,dnia drugiego marca tysiąc dziewięćset dwudziestego szóstego roku o godzinie ósmej rano. Stawili się Ignacy Pochwał lat czterdzieści sześć i Andzrzej Kaśtal lat czterdzieści siedem liczący, obydwaj rolnicy w Kruszynie zamieszkali i oświadczyli nam, że w dniu dwudziestego ósmego lutego roku bieżącego, o godzinie ósmej wieczorem w Kruszynie zmarł Michał Ostopinka, rolnik, lat siedemdziesiąt pięć mający, urodzony i zamieszkały w Kruszynie, syn zmarłych Tytusa i Marjanny z Klekotów, małżonków Ostopinków, zostawił po sobie owdowiałą żonę Annę z Brylów. Po naocznym się przekonaniu o zejściu Michał Ostopinki,akt ten stawiającym świadkom przeczytany przez Nas podpisany został. Dowiedziałam się również że wszystkie akta przed 1910 roku są AACz, tak więc pora się dowiedzieć o akt ślubu Tytusa i Marianny z Klekotów, wtedy się dowiemy czy to Tytus przybył ze wschodu i skąd.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4282 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odp: Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Za to moje poszukiwania nazwiska panieńskiego Anny matki mojego pradziadka Piotra spełzły na niczym, ponieważ w USC we Wróblewie na akcie zgonu Piotra nie odnotowano nazwiska panieńskiego Anny i dalej nie wiemy czy Michał miał dwie żony o imieniu Anna czy też nie. Jednak udało mi się zdobyć jedną nową informacją a mianowicie nr aktu małżeństwa Piotra i Tekli z Jassaków - 20/1897 Mykanów co chyba oznacza że małżeństwo zostało zawarte w 1897 roku w Mykanowie. Pani Tereso jeśli byłaby Pani w archiwum czy odszukałaby Pani ten akt?
Bardzo jestem ciekawa efektów Pani poszukiwań, bo może uda się rozwiązać naszą rodzinną zagadkę.
Pozdrawiam Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Izabela Przestrzelska (Migoń)
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4860 przez Izabela Przestrzelska (Migoń)
Replied by Izabela Przestrzelska (Migoń) on topic Odp: Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
W Borownie w latach 1886-1905 poszukiwane nazwisko pojawia się trzy razy:

zm. Ostopieńka Stanisław - 1897 - akt 15
ur. Ostopieńko Władysław - 1901 - akt 57
ur. Ostopieńko Andrzej - 1903 - akt 247

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4861 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odp: Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Bardzo serdeczenie dziękuję Pani Izabelo za informację, nie wiem czy dysponuje Pani tylko spisami z tych lat czy aktami, jeśli aktami byłabym bardzo zaiteresowana. Władysław i Andrzej to bracia mojego dziadka, natomiast Stanisław to być może brat mojego pradziadka ale nie jestem tego pewna. Prawdobodobnie w późniejszych latach też w tej parafii będzie się pojawiać to nazwisko, gdyby pani również te lata przeglądała będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie