Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1405 przez Krystyna Jałowiecka Szafert
Replied by Krystyna Jałowiecka Szafert on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Witam
tak się składa , że mam w swoich zapiskach nazwisko Ostopinka

Kazimiera Ostopinka ur.ok.1908 (tylko tyle)
jej mąż - Jan Nowak (14.07.1906-24.12.1979)
ślub Kazi i Jana - 28.10.1935
Jan pochodzi z Radostkowa par.Mykanów
pochowany prawdopodobnie w Mykanowie
pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1408 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Bardzo dziękuję za odpowiedź jeśli natrafiłaby pani na jakieś ślady tej rodziny to bardzo jestem zainteresowana, bo niestety jakoś dalsza rodzina nie chce ze mną współpracować.
Mam jeszcze pytanie może pani wie gdzie odbył się ten ślub i czy na para miałaś jakiś potomków?
z serdecznymi podziękowaniami Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1411 przez Krystyna Jałowiecka Szafert
Replied by Krystyna Jałowiecka Szafert on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Niestety nie wiem gdzie odbył się ślub tej pary
ale myślę , że w Radostkowie
nie wiem też czy mieli dzieci
jeżeli natrafię na jakieś ślady to przekażę
ten Józef Nowak to syn siostry mojej babci , więc zależy mi
aby coś więcej się dowiedzieć
pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1412 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odpowiedź:Ostopinko, Ostopinka, Ostapinka, Ostapinko
Przyszło mi na myśl jeszcze jedno pytanie czy Kazimiera miała wpisane nazwisko Ostopinko czy Ostopinka. Bardzo mi zależy żeby zdobyć nowe informacje, bo nie mam fizycznej możliwości przeprowadzić sama poszukiwań, więc będę wdzięczna za wszelkie przekazane informacje.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4222 przez Teresa Cybulska
Witam, chcę dorzucić co nie co do pani informacji. Moja teściowa Stanisława Cybulska zd. Ostopika ur.28.06.1917r. w Wikłowie,zm.12.01.2010r. w Cz-wie, jej ojciec to Michał Ostopinka, a matka Anna zd. Bryl. Ojciec był leśniczy zmarł gdy moja teściowa była dzieckiem miała ok.8-9 lat. Moja teściowa była z drugiego małżeństwa Michała Ostopinka, miała siostrę Marię( zm w Ameryce w latach60-tych),Zofię i brata(chyba Stanisław) który mieszkał w Wałczu, nigdy go nie poznałam ,a mój maż też niewiele wie o rodzinie matki, postaram się coś dowiedzieć od córki siostry teściowej która napewno wiecej wie odemnie, podejrzewam że moja teściowa jest z rodziny , której pani poszukuje przodków.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4225 przez Joanna Pączek
Pani Tereso spadła mi pani chyba z nieba, bardzo dziękuję za te informacje które mi pani podała, bo potwierdzają one wiele moich przypuszczeń. Jeśli byłaby Pani w stanie jeszcze czegoś się dla mnie dowiedzieć to będę wdzięczna za każdą informację. Bardzo zaciekawiła mnie informacja o tym że Michał miał dwie żony. Rodzicami mojego pradziadka Piotra też byli Michał i Anna (wiem to z księgi zgonów). Więc na 99% jesteśmy jedną rodziną. Próbuję również sprawdzić czy Aniela Ostopinko jest również córką Michała i Anny ale niestety na razie nie mogę dotrzeć do tych informacji. Od prawnuczki Anieli wiem, że na pewno miała brata Władysława i siostrę Cecylię lub Celinę. Władysław miał syna Adama i żonę Danutę, mieszkają lub mieszkali w Częstochowie lub okolicach. Prawdopodobnie rodzicami Władysława też byli Michał i Anna ale nie jestem tego w 100% pewna. Trudno mi poskładać tą łamigłówkę w całość. Poza tym posiadam taką informację, że czterech braci Ostopinko przybyło ze wschodu prawdobopobnie z Ukrainy. Od potomków Stnisława z Wałcza dowiedziałam się, że Michał był borowym (leśniczym) u księcia Lubomirskiego w Kruszynie.Mój pradziadek, dziadek i dwóch dziadka braci też było leśniczymi. Nie wiem czy nie za bardzo wszystko zagmatwała. Bardzo liczę na współpracę i na dalszą wymianę informacji. Pozdrawiam Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie