Zestawienie miejscowości tworzących dekanat częstochowski w 1827 r.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4419 przez Florian Huras
Bardzo dziękuję Pani Aniu. Stosowne poprawki juz naniosłem
Pozdrawiam
HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4593 przez Sławomir Worwąg
Chciałbym poinformować, że tom 1 "Tabelli miast, wsi, osad Królestwa Polskiego z wyrażeniem ich położenia i ludności alfabetycznie ułożona w Biórze Kommissyi Rządowey Spraw Wewnetrznych i Policyi", również jest zachowany i dostępny online na "Polonie" pod adresem:
T.1 (A-Ł)
www.polona.pl/dlibra/doccontent2?id=30044
T.2 (M-Z)
www.polona.pl/dlibra/doccontent2?id=30045

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4750 przez Sławomir Worwąg
Proponuję dodać te linki do Zasoby/Biblioteki cyfrowe Ja nie mam uprawnień do Twoje konto/Zaproponuj link a "Zgłoś moderatorowi" też nie działa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4765 przez Mirosław Drożdż
Witam. Wrzucę swój kamyczek.
Parafia Grodziec obejmowała wsie Grodziec, Grodków (obecnie Gródków), Psary i Łagiszę.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4766 przez Szymon Gruca

Sławomir Worwąg napisał: Ja nie mam uprawnień do Twoje konto/Zaproponuj link

Nie wiedziałem że to nie działa.
Poprawiłem, można dodawać linki,
pozdrawiam.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #4767 przez Florian Huras
Panie Mirosławie
Zgoda. Wymienione przez Pana miejscowości rzeczywiście należały do parafii Grodziec z tym tylko, że Grodziec w 1827 roku nie należał do dekanatu częstochowskiego. Wykaz o którym mowa obejmuje miejscowości należące wyłącznie do dekanatu częstochowskiego.
Grodków, Grodziec, Łagisza i Psary wg stanu na rok 1786 tworzyły parafię Grodziec należącą do dekanatu siewierskiego i leżącą w granicach ówczesnego Księstwa Siewierskiego.
W/w miejscowości parafii Grodziec w 1795 roku w dalszym ciągu należały do dekanatu i powiatu siewierskiego, województwa krakowskiego i przyporządkowane były Diecezji krakowskiej .
W 1827 roku parafia Grodziec wraz z tymi miejscowościami należały do województwa krakowskiego, obwodu olkuskiego, powiatu lelowskiego.
Od 1867 roku parafia Grodziec należy już do dekanatu będzińskiego w guberni piotrkowskiej i tworzyły ją miejscowości: Grodków i Psary wchodzące w skład gminy Bobrowniki, Grodziec wieś i Grodziec kopalnia węgla, pustkowia: Boleraus , Bory i Jazowe należące do gminy Gzichów, oraz Gródki z gminy Wojkowice kościelne.
Zasięg terytorialny wszystkich parafii dekanatu będzińskiego wg stanu na 1867 r. wykreśliłem na mapie zamieszczonej w zakładce Galerie/mapy/mapa-dekanatu-będzińskiego1867. www.genealodzy.czestochowa.pl//component...0b0357da3#IceGallery
Jestem otwarty do współpracy przy sporządzeniu wykazu miejscowości i parafii tworzących dekanaty lelowski, siewierski i będziński.
Pozdrawiam
HF
Ostatnia12 lata 4 miesiąc temu edycja: Florian Huras od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie