SKENCIN - co to za miejscowość?

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3658 przez GRZEGORZ BORECKI
SKENCIN - co to za miejscowość? was created by GRZEGORZ BORECKI
Witam,

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem załączonego aktu zgonu pra pra babki ... Wszystko w opisie jest dla mnie zrozumiałe oprócz, cytuję "... urodzona w Skencinie ..." Moim zdaniem w akcie jest napisane "Skencinie". Wpisując miejscowość w google, nie ma żadnych "poprawnych" wyników. Czy szanowni forumowicze dysponują wiedzą o jaką miejscowość chodzi.

Podpowiem, że w rodzinie o takiej miejscowości nie słyszano.

Pozdrawiam
Grzegorz

Załącznik skan.JPG nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #3659 przez Maciej Domagała
Replied by Maciej Domagała on topic Odp: SKENCIN - co to za miejscowość?
Panie Grzegorzu,

Byłem kiedyś w podobnej sytuacji. W akcie małżeństwa mojego prapraprapradziadka było napisane, że urodził się we wsi Kozinek. Długo nie mogłem odnaleźć takiej miejscowości. Zdecydowałem się napisać do urzędu gminy i okazało się, że Kozinek od 35 lat nazywa się Beradz. Możliwe jest i w tym przypadku, że Skencin nazywa się teraz inaczej. Proponuję zwrócić się do UG Stopnica i Busko-Zdrój, ponieważ w latach 70. teren gminy Kołaczkowice został podzielony pomiędzy te dwie miejscowości.
Z pozdrowieniami,

Maciej Domagała

P.S. Nie jestem pewien, czy chodzi Panu o Kołaczkowice w woj. świętokrzyskim...
Ostatnia12 lata 11 miesiąc temu edycja: Maciej Domagała od. Powód: korekta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3660 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odp: SKENCIN - co to za miejscowość?
Myślę,że tu mowa o Kołaczkowicach w gminie Miedzno w pow.Kłobuckim. podróżowałam tu po okolicy ,ale jako żywo nie "obiła" mi się o uszy nazwa "Skencin " lub "Skencina"; może by tak zajrzeć do słownika miejscowości w Królestwie Polskim?
Nazwisko Osiewacz jest spotykane na tym terenie , znam ludzi o tym nazwisku - mieszkają w Kamyku ( to po sąsiedzku- Kołaczkowice-Łobodno-Kamyk).Ww.Katarzyna zmarła w Kołaczkowicach, ale ów Skencin mógł być gdzieś daleko?
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3662 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: SKENCIN - co to za miejscowość?
Niczego podobnie brzmiącego w słowniku nie znalazłem, ale na wszelki wypadek proponuję sprawdzić, czy to czasami nie Sękocin.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3667 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: SKENCIN - co to za miejscowość?
Warto zapytać właściciela strony "Maklesowie". Dobrze znają okolice Miedźna, Zagórza i Kołaczkowic.
www.makles.mgk.pl/BIULETYN/biuletyn_nr_2.htm

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3668 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: SKENCIN - co to za miejscowość?
PS
Nie powinienem wypowiadać się na temat nazwy miejscowości, bowiem nie pracowałem nigdy na dokumentach z tejże parafii ale z moich doświadczeń wiem, że miejsce urodzenia wdowy znane było księdzu z rozmowy z e zgłaszającymi zgon, zatem "z nasłuchu". Pytanie brzmiało , skąd pochodziła zmarła? Ktoś odpowiada np. "z Kocina." . I może zdarzyć się, że powstaje nazwa Skocina.
A w okolicy aż trzy Kociny. Zatem warto przejrzeć tamtejszy zasób nazwisk.
Oczywiście to tylko marudzenie dokumentalisty. Można wierzyć, bądź nie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie