Topic-icon Ball Kocher Glejzer

4 lata 7 miesiąc temu - 4 lata 7 miesiąc temu #17188 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
Replied by Piotr Gerasch (Piotr Gerasch) on topic Ball Kocher Glejzer
Tutaj:
szukajwarchiwach.pl/8/118/0/2/110/str/1/...hsq69mEDiw/#tabSkany
akt zgonu Franciszka Balla (ostatni akt)

i Marianny z Kocherów Ballowej:
szukajwarchiwach.pl/8/118/0/1/30/str/1/1...YBA3GioEiA/#tabSkany

pozdrawiam
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 lata 7 miesiąc temu #17192 przez jr120065 (J K R)

Piotr Gerasch napisał: Tutaj:
szukajwarchiwach.pl/8/118/0/2/110/str/1/...hsq69mEDiw/#tabSkany
akt zgonu Franciszka Balla (ostatni akt)
/quote]

Trochę wcześniej, bo pod nr. 27 w Puszczewie zmarł jego wnuczek też Franciszek s. Franciszka i Krystyny Batór mający 1 rok życia.

No i już nie Ball a BAL jeden i drugi.

JKR.

Pozdrawiam JKR.

4 lata 7 miesiąc temu #17391 przez reginastepnik (Regina Stępnik)
Witam. A ja odnajdując kolejnego członka rodziny Hetnerów znalazłam ślady bytności Andrzeja Kochera (urodzonego ok.1788r.), Jakuba Webera (urodzonego ok. 1803r.) Akt zgonu Reginy Hetner zmarłej w 1833r.w wieku 40 lat (nr 21), żony Michała Hetnera podaje Jej panieńskie nazwisko: Polinger.
pozdrawiam

7 miesiąc 4 dni temu - 7 miesiąc 4 dni temu #35241 przez 1mateo08 (Olga Florjańska)
Witam. Szukam informacji o przodkach mojego męża z Węglowic. Chodzi mi o prapradziadków Wincenty Kocher, który miał żonę Katarzynę (prawdopodobnie z domu Skubała) . Wincenty I Katarzyna mieli córke Franciszkę a ta z kolei poslubila Tomasza Pasiekę.

OlaF

7 miesiąc 4 dni temu - 7 miesiąc 4 dni temu #35242 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
prosze podać przyblizone daty tak łatwiej szukac

Wydaje mi się,że chodzi o Wincentego Kocher a nie Franciszka!!
Franciszka była córka Wincentego i Katarzyny ze Skubałów.

7 miesiąc 4 dni temu - 7 miesiąc 4 dni temu #35243 przez 1mateo08 (Olga Florjańska)
Faktycznie pomylilam, bardzo Pani dziekuje, juz poprawilam. Pani Hanno czy wie pani cos wiecej o tych osobach?? Ciekawi mnie kim byli rodzice Wincentego , a także jak mieli na imie rodzice Katarzyny? Tworze dla swoich dzieci drzewo genealogiczne, Jedyną osobą ktora jeszcze cokolwiek pamieta jest moja tesciowa Jadwiga z Wilków, a jej dziadkiem byl Tomasz Pasieka, mąż Franciszki z d.Kocher.

OlaF

7 miesiąc 4 dni temu #35244 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
teraz jestem poza domem ale może wieczorem poszukam w notatkach bo kiedys opracowywałam parafię i chyba mam cos więcej.
The following user(s) said Thank You: 1mateo08 (Olga Florjańska)

7 miesiąc 4 dni temu #35245 przez RomanK (Roman Kempa)
Korzystając z tutejszej wyszukiwarki można znaleźć informacje jakie akta zostały spisane.
Wprawdzie dziś jeszcze nie wszystkie indeksy wyszukuje, ale w ciągu miesiąca do administratora dotrą ostatnie indeksy z tej Parafii. Po umieszczeniu ich w mechanizmie, wyszukiwarka będzie obejmowała wszystkie akta Parafii Truskolasy z lat 1808 - 1917.
Całe dostępne akta z Truskolas dostępne są w sieci  - Szukajwarchiwach -  szukajwarchiwach.pl/8/118/0/str/3/100#tabJednostki
The following user(s) said Thank You: jacek (Jacek Tomczyk), 1mateo08 (Olga Florjańska)

7 miesiąc 3 dni temu #35246 przez jacek (Jacek Tomczyk)
W naszej bibliotece jest ciekawy materiał o kolonistach z Węglowic;
file:///C:/Users/Ja/Downloads/kolonisci_niemieccy_weglowice_puszczew.pdf

7 miesiąc 3 dni temu #35247 przez r07k60 (Romuald Kocher)
Z moich informacji wynika :

Wincenty KOCHER ur. 28.04.1858 r. w Węglowicach , chrzest 02.05.1858 r. w Truskolasach nr. aktu 102 , ślub z Katarzyna Ewa  Skubała w Węglowicach w roku 1877 nr. aktu 10 ( niestety nie mam dokładnej daty ślubu / mam problemy w tłumaczeniu z rosyjskiego).
Wincenty Kocher jest synem Jakuba Kocher ur. 16.07.1817 r. w Węglowicach , chrzest 20.07.1817r. w Truskolasach nr. aktu 60, ślub zawarł w Węglowicach 26.01.1840 r. z Pal Katarzyna nr. aktu 5.
Jakub Kocher jest synem Andrzeja Kocher ur. 09.08.1793 r. w Oberroedern / Elsass , ślub zawarł w Heilmanswald Kolonia 09.09.1815 r. z Polak Franciszka nr. aktu 34.
Andrzej Kocher jest synem Antona Kocher ur. 28.01.1757 r. w Oberroedern / Elsass  i Anna Maria Herzog .

7 miesiąc 3 dni temu #35248 przez 1mateo08 (Olga Florjańska)
Bardzo dziekuje, w wolnej chwili prześledze te wiadomosci I naniose na drzewo. Bardzo mnie zaintrygowala ta historia. Pozdrawiam.

OlaF

7 miesiąc 3 dni temu - 7 miesiąc 3 dni temu #35251 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
już podano notatkę.Ja mialam te same.Pozdrawiam

ślub z 1877 odbył sie 29 grudnia

7 miesiąc 1 dzień temu - 7 miesiąc 1 dzień temu #35275 przez jr120065 (J K R)

polhof (Hanna Hofman-Polańska) napisał: już podano notatkę.Ja mialam te same.Pozdrawiam

ślub z 1877 odbył sie 29 grudnia

Pani Hanno a ja myślę, że jednak ślub odbył się w styczniu o godz. 14.00!

Pozdrawiam JKR.

7 miesiąc 1 dzień temu #35277 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
oczywiście moja pomyłka!!

5 miesiąc 6 dni temu - 5 miesiąc 6 dni temu #36043 przez Moya1962 (Dorota Lisiecka)
Ojcem chrzestnym Andrzeja Kochera był Andreas Boyl (Boydl) żołnierz regimentu szwajcarskiej służby sanitarnej.  Wg mojej wiedzy Andrzej urodził się 9.07.1791r.  i został ochrzczony następnego dnia w kościele w Stundville, a w  1793 r. urodziła się Barbara córka Antoniego Kochera i M.A. Herzog.

Rodzice Antoniego   -     Francois Antoine Kocher (1714 - ?) i Madeleine zd Mayer( ? - 1763)
(Antoni po śmierci żony Magdaleny zd. Mayer ożenił się jeszcze chyba dwukrotnie. Z drugą żoną Marie Madeleine zd. Arbogast mieli siedmioro dzieci - pierwszy ich syn Michel urodził się w 1763 roku).
Dziadkowie Antoniego - Valentin  (1680 - 1737) i Anne Marie Caspar (? - 1722)

Dom rodziny Kocherów w Oberroedern stoi do dziś i wg danych źródłowych ma 328 lat!
Można go obejrzeć wpisując w google maps  adres: Oberroedern 3Rue du Moulin. 
Rodzina Kocherów nadal zamieszkuje Oberroedern, w domu w bliskim sąsiedztwie młyna również mieszka rodzina Kocherów.
I jeszcze krótki artykuł  o historii młyna, będącego własnością rodziny Kocherów :
W domu z drzwiami wejściowymi widnieje data 1783, z inicjałami I.K. (rodzina Kocher); prawdopodobnie jest to data naprawy, młyn był wymieniany w poprzednich wykazach; zgodnie z ogólnym stanem młynów utworzonym w 1773 został zbudowany w 1691 roku; Remont polegał głównie na zastąpieniu 3 drewnianych kół  kołem metalowym z tarczami do mielenia, przesiewania; wszystkie budynki przyległe z wyjątkiem pralni zostały przebudowane (tłumaczone z pomocą translatora)
link:
Moulin%20Ă%C2%A0%20farine,%20ferme%20-%20Monument%20historique%20de%20Stundwiller%20-%20Actuacity.html
Pozdrawiam

5 miesiąc 2 dni temu #36080 przez b12 (Beata Surdyka)
Szanowni Panstwo,
Szanowny Panie Romualdzie Kocherze, bo do Pana zwlaszcza skierowane jest moje pytanie.
W czasie badania akt Gestapo w miejscowosci Würzburg natrafilam na akta Franza ( Franciszka) Kochera, ur 01.11.1914 r
w Weglowcach ., syna Antona Kochera i Stanislawy z.d. Maj.
Franz Kocher uczeszczal do szkoly w latach 1923 - 28. Potem pomagal rodzicom w gospodarstwie , a od 1933 r. pracowal w cegielni. W pazdzierniku 1939 r zmuszony zostal do wyjazdu do III Rzeszy jako robotnik przymusowy. 27 stycznia 1943 r zostal aresztowany, a 29 stycznia  wyslany do KZ Flossenbürg.Tam zmarl 06.04.1943 r
Zbieram wszystkie dostepne informacje o nim i jego rodzinie. Bede wdzieczna za najmniejszy slad takze o zyjacych  czlonkach  rodziny.
Posiadam wiecej szczegolowych informacji na temat  pobytu Franza Kochera w III Rzeszy , ktore chetnie udostepnie.
Ponadto miasto Würzburg przygotowuje uoczystosc upamietniajaca robotnikow przymusowych , ktorzy przewineli sie przez tut. wiezienie.Bardzo licze na Panstwa pomoc i czekam z niecierpliwoscia na  odpowiedz .

5 miesiąc 16 godzin temu - 5 miesiąc 16 godzin temu #36101 przez r07k60 (Romuald Kocher)
Pani Beato , informacje o Franciszku Kochre nie były mi znane i są dla mnie bardzo interesujące.  W opisie jaki przesłałem pani na wiadomości prywatne wkradł się błąd i dlatego chciał bym go skorygować a jednocześnie poddać kontroli innych forumowiczów.
Franciszek Kocher ur. 01.11.1914r., zg.06.04.1943r., był synem Antoniego Kocher i Stanisławy Maj (ślub w1906r.).
Niestety nie znajduję informacji czy miał rodzeństwo.
Antoni Kocher urodził się w Węglowicach 1884r.,był synem Jana Wincentego Kocher i Franciszki Głąb ( ślub w 1873r.). Rodzeństwo to: Tekla ur.1875r., Józef ur.1878r., Piotr ur.1888r., Franciszek ur.1890r., Marcin ur. 1893r.,Jan Wincenty
Kocher urodził się w Węglowicach 1850r., był synem Jakuba Kocher i Katarzyny Pal ( ślub w 1840r.,).
Rodzeństwo to: Ludwik Adam ur. 1845r.,  Wincenty ur.1858r.,
Jakub Kocher urodził się w Koloni Heilmanswalde 1817r., był synem Andrzeja Kocher i Franciszki Polak ( ślub w 1815r.,). Rodzeństwo to: Józef ur.1819r., Andrzej ur..1821r., Walenty Mikołaj ur. 1825r., Joanna Magdalena ur. 1827r., Antoni ur.1829r., Stanisław ur. 1831r., Jan ur.1833 r., Marianna Julianna ur.1836 r.,Katarzyna Łucja ur. 1840r.,
Andrzej Kocher urodził się w Oberrödern (Elsass) 1793r., był synem Antona Kocher i Anna Maria Herzog.

Pozdrawia

5 miesiąc 16 godzin temu - 4 miesiąc 4 tygodni temu #36102 przez r07k60 (Romuald Kocher)
Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada informacje dotyczące rodziny/rodzeństwa Franciszka Kocher ur. 01.11.1914r. w Węglowicach syna  Antoniego Kocher i Stanisławy Maj, a o które prosi pani Beata Surdyka . Moje  możliwości ograniczają się niestety tylko do materiałów zawartych w zbiorach na stronie szukajwarchiwach.pl ( sceny aktów kończą się 1912r.) oraz naszego forum. Mieszkam w BRD i dlatego wizyty w archiwum w Częstochowie to rzadkość.
Poydrawiam.

Czas generowania strony: 0.293 s.