Topic-icon Ball Kocher Glejzer

4 lata 1 miesiąc temu - 4 lata 1 miesiąc temu #17188 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
Replied by Piotr Gerasch (Piotr Gerasch) on topic Ball Kocher Glejzer
Tutaj:
szukajwarchiwach.pl/8/118/0/2/110/str/1/...hsq69mEDiw/#tabSkany
akt zgonu Franciszka Balla (ostatni akt)

i Marianny z Kocherów Ballowej:
szukajwarchiwach.pl/8/118/0/1/30/str/1/1...YBA3GioEiA/#tabSkany

pozdrawiam
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 lata 1 miesiąc temu #17192 przez jr120065 (J K R)

Piotr Gerasch napisał: Tutaj:
szukajwarchiwach.pl/8/118/0/2/110/str/1/...hsq69mEDiw/#tabSkany
akt zgonu Franciszka Balla (ostatni akt)
/quote]

Trochę wcześniej, bo pod nr. 27 w Puszczewie zmarł jego wnuczek też Franciszek s. Franciszka i Krystyny Batór mający 1 rok życia.

No i już nie Ball a BAL jeden i drugi.

JKR.

Pozdrawiam JKR.

4 lata 4 tygodni temu #17391 przez reginastepnik (Regina Stępnik)
Witam. A ja odnajdując kolejnego członka rodziny Hetnerów znalazłam ślady bytności Andrzeja Kochera (urodzonego ok.1788r.), Jakuba Webera (urodzonego ok. 1803r.) Akt zgonu Reginy Hetner zmarłej w 1833r.w wieku 40 lat (nr 21), żony Michała Hetnera podaje Jej panieńskie nazwisko: Polinger.
pozdrawiam

1 miesiąc 2 dni temu - 1 miesiąc 1 dzień temu #35241 przez 1mateo08 (Olga Florjańska)
Witam. Szukam informacji o przodkach mojego męża z Węglowic. Chodzi mi o prapradziadków Wincenty Kocher, który miał żonę Katarzynę (prawdopodobnie z domu Skubała) . Wincenty I Katarzyna mieli córke Franciszkę a ta z kolei poslubila Tomasza Pasiekę.

OlaF

1 miesiąc 2 dni temu - 1 miesiąc 2 dni temu #35242 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
prosze podać przyblizone daty tak łatwiej szukac

Wydaje mi się,że chodzi o Wincentego Kocher a nie Franciszka!!
Franciszka była córka Wincentego i Katarzyny ze Skubałów.

1 miesiąc 1 dzień temu - 1 miesiąc 1 dzień temu #35243 przez 1mateo08 (Olga Florjańska)
Faktycznie pomylilam, bardzo Pani dziekuje, juz poprawilam. Pani Hanno czy wie pani cos wiecej o tych osobach?? Ciekawi mnie kim byli rodzice Wincentego , a także jak mieli na imie rodzice Katarzyny? Tworze dla swoich dzieci drzewo genealogiczne, Jedyną osobą ktora jeszcze cokolwiek pamieta jest moja tesciowa Jadwiga z Wilków, a jej dziadkiem byl Tomasz Pasieka, mąż Franciszki z d.Kocher.

OlaF

1 miesiąc 1 dzień temu #35244 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
teraz jestem poza domem ale może wieczorem poszukam w notatkach bo kiedys opracowywałam parafię i chyba mam cos więcej.
The following user(s) said Thank You: 1mateo08 (Olga Florjańska)

1 miesiąc 1 dzień temu #35245 przez RomanK (Roman Kempa)
Korzystając z tutejszej wyszukiwarki można znaleźć informacje jakie akta zostały spisane.
Wprawdzie dziś jeszcze nie wszystkie indeksy wyszukuje, ale w ciągu miesiąca do administratora dotrą ostatnie indeksy z tej Parafii. Po umieszczeniu ich w mechanizmie, wyszukiwarka będzie obejmowała wszystkie akta Parafii Truskolasy z lat 1808 - 1917.
Całe dostępne akta z Truskolas dostępne są w sieci  - Szukajwarchiwach -  szukajwarchiwach.pl/8/118/0/str/3/100#tabJednostki
The following user(s) said Thank You: jacek (Jacek Tomczyk), 1mateo08 (Olga Florjańska)

1 miesiąc 1 dzień temu #35246 przez jacek (Jacek Tomczyk)
W naszej bibliotece jest ciekawy materiał o kolonistach z Węglowic;
file:///C:/Users/Ja/Downloads/kolonisci_niemieccy_weglowice_puszczew.pdf

1 miesiąc 1 dzień temu #35247 przez r07k60 (Romuald Kocher)
Z moich informacji wynika :

Wincenty KOCHER ur. 28.04.1858 r. w Węglowicach , chrzest 02.05.1858 r. w Truskolasach nr. aktu 102 , ślub z Katarzyna Ewa  Skubała w Węglowicach w roku 1877 nr. aktu 10 ( niestety nie mam dokładnej daty ślubu / mam problemy w tłumaczeniu z rosyjskiego).
Wincenty Kocher jest synem Jakuba Kocher ur. 16.07.1817 r. w Węglowicach , chrzest 20.07.1817r. w Truskolasach nr. aktu 60, ślub zawarł w Węglowicach 26.01.1840 r. z Pal Katarzyna nr. aktu 5.
Jakub Kocher jest synem Andrzeja Kocher ur. 09.08.1793 r. w Oberroedern / Elsass , ślub zawarł w Heilmanswald Kolonia 09.09.1815 r. z Polak Franciszka nr. aktu 34.
Andrzej Kocher jest synem Antona Kocher ur. 28.01.1757 r. w Oberroedern / Elsass  i Anna Maria Herzog .

1 miesiąc 1 dzień temu #35248 przez 1mateo08 (Olga Florjańska)
Bardzo dziekuje, w wolnej chwili prześledze te wiadomosci I naniose na drzewo. Bardzo mnie zaintrygowala ta historia. Pozdrawiam.

OlaF

1 miesiąc 1 dzień temu - 1 miesiąc 1 dzień temu #35251 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
już podano notatkę.Ja mialam te same.Pozdrawiam

ślub z 1877 odbył sie 29 grudnia

4 tygodni 2 dni temu - 4 tygodni 2 dni temu #35275 przez jr120065 (J K R)

polhof (Hanna Hofman-Polańska) napisał: już podano notatkę.Ja mialam te same.Pozdrawiam

ślub z 1877 odbył sie 29 grudnia

Pani Hanno a ja myślę, że jednak ślub odbył się w styczniu o godz. 14.00!

Pozdrawiam JKR.

4 tygodni 2 dni temu #35277 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
oczywiście moja pomyłka!!

Czas generowania strony: 0.470 s.