Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22374 przez Tomasz Kukuła
:-)
Sam siebie też dzisiaj rozbroiłem. Niby mam porządek w notatkach ale czasem mi coś umyka. Ostatnio odkryłem na nowo parę informacji z własnych zasobów.
Tego Michała znalazłem właśnie szukając dzisiaj czegoś dodatkowego o Trzepizurach, żeby Ci napisać i trafiłem na niego a nie miałem go uwzględnionego w wykresie, z którego korzystam na co dzień przy poszukiwaniach.
Jeśli chodzi to to zdanie: "urodzonym w Trzepizurach dziś w Zagórzu w obowiązkach [prywatnych]"- jeśli dobrze czytam to znaczy, że urodził się w Trzepizurach a obecnie rpzebywa w Zagórzu.
Swoją drogą jest to pierwszy raz gdy czytam o kimś z przodków - w tym wypadku Walenty to brat przodka, że był w wojsku wraz z określeniem pułku.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22410 przez Łukasz Syguda
To mnie udało się póki co takie coś ustalić. jak przedstawia zdjęcie poniżej.
Dalej nurtuje mnie jak można odnaleść drugą żonę Mojego pradziadka walentego ur 28.01.1857 roku bo trzecią już znam kiedy urodziął się, kiedy zmarła i kiedy zawarli związek małżeński, ale sęk w tym że z nię nie tworzyło się nowe pokolenie Trzepizurów bo nie mieli dzieći. Dla tego interesuje mnie ta druga żona, zebym wiedział chociaż skąd była a może Kulej to chodziło o miejscowość bo osoby co mi podawały może tak sobie zakodowały taką informację. Szkoda tylko że nikt o tym nic nie wie. Gdzie pochowana skąd była gdzie mieszkała. Przodkowie mojego walentego pochodzili z Konopisk/Truskolasy i może żona pochodziła stantąd.

Załącznik drzewo.png nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22412 przez Tomasz Kukuła
A gdzie mieszkał i zmarł Walenty?

Jeśli chodzi o Jakuba to rzeczywiście tak było, wiek ludzi w aktach podawano na oko.
Czasem rok po roku rodziły się komuś dzieci a w kolejnych aktach urodzenia ojciec ma wg oświadczenia 24,26,25,30,28 lat - przykładowo.
Wiek zmarłego był często jeszcze bardziej niedokładnie podany, czasem w przypadku starszej osoby podawano również imiona jej rodziców, zupełnie inne niż prawdziwe bo nie żył już nikt kto by to pamiętał.
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Tomasz Kukuła od.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22416 przez Łukasz Syguda
Walenty zmarł w Kłobucku, w ostatnich dniach swojego życia mieszkał na gruncie gdzie teraz ja mieszkam ale w starym drewnianym domu którego już nie ma :).
Zmarł w kłobucku i jest pochowany na cmentarzu też w kłobucku razem z Antoniną (3-cią żoną). Walenty zmarł 24 kwietnia 1943 roku (zrobiłem błąd w poprzednim drzewie bo podałem rok 1944)
PS.
To się trochę uspokoiłem do tych dat bo w różnych aktach lata są podawane na chybił trafił i oscylują +/-3lata. Nie zawsze udało się odnaleść akt urodzenia członka rodziny więc rok urodzenia brało się z aktu małżeństwa gdzie podawali datę zawarcia ślubu + ile lat miał młodzian :) i mniej więcej wychodziło w którym roku się dana osoba rodziła.
Korzystając z okazji bardzo i to bardzo proszę również o spis ludności z Archiwum z Krakowa który potwierdzał istnienie Michała Trzepizur z ok 1721 roku urodzonym i Agnieszki. Potrzebował bym jakiekolwiek dokumenty które by to potwierdzały. Czy możesz mi to podesłać. jak nie tutaj to może na maila prywatnego msyguda@wp.pl
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22443 przez Robert Przygoda
Replied by Robert Przygoda on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Witam. W moim drzewie występuje nazwisko Cer. Jeśli aktualne jest poszukiwanie ślubu Walentego Trzepizura z Marcjanną Cer , to jest akt nr. 4 familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GTR...%2C362790701%2C36283 Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22444 przez Łukasz Syguda
Hm. Było by super gdyby dało się to przetłumaczyć. Wtedy bym stwierdził czy to o tą osobą chodzi a tak trochę będzie to skomplikowane

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie