Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22362 przez Tomasz Kukuła
Twój Marcin Trzepizur miał brata Piotra ur. 1799, który w 1834 roku poślubił Łucję Żur.
Piotr i jego rodzice: Jakub, zmarły 1835 i Katarzyna Glińska zm. 1845 to moi przodkowie :-)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22363 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

3 - to Antonina Jasnos - trzepizur (wdowa) z domu Świąć
Urodzona: 2 maj 1871
Zmarła: 7 sty 1945 (w wieku 73)

Ten dopisek na marginesie aktu urodzenia Walentego Trzepizura dotyczy właśnie tej żony, źle przeczytałem nazwisko. Małżeństwo zawarto dn. 25.04/8.05.1911 roku w Klobucku – zapewne w Archiwum Państwowym w Kłobucku można uzyskać kopię tego dokumentu (w języku rosyjskim). Więcej nie jestem w stanie pomóc.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22365 przez Łukasz Syguda
Dzięki za info.
Z tego co przeczytałem z aktu zgonu Jakóba Trzepizura wywnioskowałem że pozostawił po sobie 5 dzieci. Do tej chwili miałem 4-kę a teraz mam 5tkę
Znalazłęm:
Walenty Trzepizur + Maryann a Gębuś mał. 19.02.1981
Marcin Trzepizur + Ludwika Pasieka mał. 30.09.1938
Małgorzata trzepizur + Bartłomiej Dziubczyk mał. 20.02.1833
Franciszek/ka
Piotr Trzepizur + Łucja Żur
A znasz może daty urodzeń rodzeństwa Marcina?

Dziękuję za informacje

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22367 przez Tomasz Kukuła
Tych dzieci było więcej. O pozostałych wiem z indeksów parafii Konopiska - informacje nieco niżej.
Znalazłem jeszcze u siebie co nieco o wcześniejszym pokoleniu.
Pierwszym znanym mi mężczyzną z rodu Trzepizurów był Michał urodzony ok.1721 roku i zmarły przed 1809. Informacje o nim mam ze spisu z krakowskiego archiwum. W 1791 roku gdy przeprowadzono spis ludności Michał z rodziną mieszkał w Pustkowiu Trzepizury. W spisie podano, że miał wtedy 70 lat, jego żona Agnieszka 52, syn Jakub 33, jego żona Katarzyna 29, i córka chyba Jakuba - Kostka (?) 5 lat. Agnieszka zmarła w 1809 roku.
Jakub Trzepizur
- urodził się w 1767 roku (przed chwilą to znalazłem w indeksie par.Zygmunta). Jego żoną była Katarzyna z Glińskich (wg spisu urodziła się ok. 1762 roku, zmarła 1845.) Dzieci: Piotr. ur ok 1799, Róża urodzona i zmarła 1809, Tekla ur.1810, Franciszek ur.1813, Katarzyna ur.1817 (matka Petronela Biernat ?). Nie mam informacji o wymienionym przez Ciebie Walentym.
Jakub Trzepizur zmarł 20 kwietnia 1835 roku w Trzepizurach, pozostawił po sobie owdowiałą Katarzynę z Glińskich i 5 dzieci. Katarzyna zmarła w 1845 roku, wtedy żyła już tylko czwórka jej dzieci.
Rodzina Piotra Trzepizura: żona Łucja Żur ur. 1811 w Konopiskach (ślub 28 sierpnia 1834, Konopiska) i dzieci: Tekla 1835 moja pra-prababcia, Tomasz 1837, Urban 1840, Julianna 1842.
Piotr zmarł w 1842 roku w Konopiskach.
Nazwisko Trzepizur jest obecnie bardzo rzadko spotykane i nosi je około 170 osób. Tydzień temu poznałem jedną osobę o tym nazwisku ze Słupska.
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Tomasz Kukuła od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22371 przez Łukasz Syguda
W załączniku poniżej podesłałem akt małżeństwa Walentego Trzepizura. Na samej górze w zapowiedziach jest podane kto jest jego rodzicami (Jakób i Katarzyna).
Ale to że dobrałeś się jeszcze do rodziców Jakuba to mnie tą informacją rozbroiłeś. Michał i Agnieszka :) i jeszcze trochę może dotrze się do roku 1600-tnego o jedno pokolenie wyżej :)

Załącznik WalentyTrzepizuraktśubu.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22373 przez Łukasz Syguda
Czy macie jakąś informacje co to za miejscowość Zagorze.. Początkowo myślałem o kłobucku ale jak czytam akt małżeństwa Franciszka Trzepizura to tam jest napisane urodzony w Trzepizurach dziś Zagorze. Czyli wychodziło by na to że miejscowość Zagorze to dawniej Trzepizury



Załącznik Franciszektrzepizur-aktślubu.jpg nie został znaleziony



Poza tym podane było że Jakub urodził się w 1767 roku i zmarł 20 kwietnia 1835 a w akcie zgonu napisane jest że miał 80 lat. Czyli musiał by się urodzić w 1755. Czy akta śmierci były tworzone niedokładnie. Ciekawe jak to się odbywało. Może ktoś źle podawał a ksiądz źle wpisywał

Załącznik 31-JakubTrzepizur-aktzgonu.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie