Włościanie ekonomii koziegłowskiej wymienieni w dokumencie z 1823 roku

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4554 przez Florian Huras
Andrzeju czy to chodzi o Rudnik Wielki czy Mały.Czy byłby to problem gdybym zapoznał się z tymi materiałami???.Nie znam ich.
Pozdrawiam
HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4594 przez Andrzej Kuśnierczyk
To wypisy z koziegłowskich akt. Wtedy nikt nie zawracał sobie głowy rozróżnianiem obu dzisiejszych Rudników. Chronologia osadnictwa ( i położenie kapliczki, którą Rutkowscy musieli się opiekować) wskazywałaby na dzisiejszy Rudnik Wielki.
Dobrze wiesz, jak mało informacji o tych terenach w źródłach przejrzanych przez Zdzisława Nogę.
Akta konsystorskie Koziegłów przejrzeć należałoby w pierwszej kolejności.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4600 przez Krystyna Tarnowska
Panie Andrzeju,
interesują mnie Marchewki i Frączki, czy można się o nich dowiedzieć więcej, czy można zobaczyć ten dokument lub go skopiować?
Pozdrawiam Krystyna Tarnowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4604 przez Andrzej Kuśnierczyk
Kopiowanie leży w gestii Archiwum Państwowego.
Ja osobiście tej metody nie stosuję.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4608 przez Andrzej Kuśnierczyk
I tytułem dopowiedzenia. Jeśli już mogę ponarzekać , to dopowiem:
Siewierz i Koziegłowy to bardzo ciekawe ośrodki osadnicze. W ramach dawnego woj. częstochowskiego obszar ten mógł interesować także historyków częstochowskich. Podział na powiaty doprowadził do sytuacji XIX - wiecznej: między pow, myszkowskim i częstochowskim jest przepaść. Nikogo nie interesuje to, co dzieje się "za miedzą" Żadnych badań interdyscyplinarnych, żadnego współdziałania. Każdy sobie. Efekt jest taki ,że nadal nie mamy pojęcia , co lączyło ludzi okolic Siewierza, Koziegłów, Mrzygłody, i Żarek z Częstochową.

Mam nadzieję ,że wrócimy do tego wątku w dyskusji. Poruszę ten problem na grudniowym spotkaniu TGZCz.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10551 przez Tomek Janas
Witam.
Ignacy Zemła wymieniony, jako włościanin z Koziegłówek jest moim przodkiem. Bardziej interesuje mnie jednak dopisek przy nazwisku - (radny). Mógłby ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat??? O co chodziło z tym radnym??? :)

Pozdrawiam
Tomek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie