Tydzień - piotrkowski gubernialny tygodnik, 1873-1906

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10698 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Tydzień - piotrkowski gubernialny tygodnik, 1873-1906
A propos owego Macocha, Gazeta Torunska z 23 III 1912 r., w N° 68, na s. 1, zamiescila artykul pt. "Nowy proces Macocha?":
kpbc.umk.pl/dlibra/plain-content?id=70149
__________
AF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10705 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Tydzień - piotrkowski gubernialny tygodnik, 1873-1906
P.Anno!
nie znałam tego artykułu a sprawę Macocha mam opracowaną dokładnie(JEDNAK ZAWSZE COŚ NOWEGO MOŻE SIE ZDARZYĆ)
Próbowałam znależc akt jego zgonu ale nie ma w Piotrkowie,Dankowie(skąd pochodził)Nie mogę określić dokładnej daty zgonu???może ktos z państwa ma wiedzę na ten temat.Wiem też ,że Helena Macochowa urodziła dziecko w więzieniu w Piotrkowie i też nie znalazłam ani urodzenia ani ewent. zgonu.
pozdrawiam.Hanna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10707 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Tydzień - piotrkowski gubernialny tygodnik, 1873-1906
Pani Hanno,

Pogrzeb D. Macocha odbyl sie w Piotrkowie - 7 wrzesnia 1916 r. Pare slow na ten temat, znajdzie Pani w tym linku:
piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artyk...sprzed-ieu,id,t.html

W USC w Piotrkowie Trybunalskim chetnie udzielaja informacji i ida genealogom na reke (wiem z wlasnego doswiadczenia), ale wczesniej prosza o udokumentowanie pokrewienstwa na pismie...
___________
AF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10709 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Tydzień - piotrkowski gubernialny tygodnik, 1873-1906
Pani Hanno,

Pomylilam linki. Wprawdzie obydwa dot. DM, ale to o ten chodzi:
to-ci-historia.blog.pl/tag/damazy-macoch/
________
AF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10712 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Tydzień - piotrkowski gubernialny tygodnik, 1873-1906
dziękuję serdecznie!,mam tyle informacji o Macochu ale nie miałam daty śmierci-pogrzebu!!Dzwoniłam kiedys do USC ale to nie jest mój krewny(mieszkał i urodził sie w miejscowości moich Dziadków i te rodziny znały sie dobrze)i nie uzyskałam odpowiedzi.W archwiwum piotrkowskim nie ma aktu zgonu-to ciekawe prawda?Byłam na cmentarzu i widziałm jego grób ale nie ma tam dat..
Hanna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10713 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Tydzień - piotrkowski gubernialny tygodnik, 1873-1906
w końcu nie wiadomo kiedy był ten pogrzeb? 1916 czy 1926?
która informacja jest wiąząca.
Kolejna ciekawostka<Damazy nawet zza grobu mąci.....

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie