Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793-1945

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19348 przez Jacek Tomczyk
Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793-1945 was created by Jacek Tomczyk

W czerwcu wysłuchaliśmy na wykładu Pani Jadwigi Bohla-Janiszewskiej - "300 lat Janiszewskich z Grodźca. Czyli jak poszukiwałam przodków z Węglowic i Ziemi Radomskiej i odtworzyłam historię rodziny z lat 1715 – 2015."

To była bardzo starannie przygotowana prezentacja wielu wątków rodzinnych Pani Janiszewskiej. Poznaliśmy zakres poszukiwań w Ziemi Radomskiej, były to zamki, rezydencje, młyny i inne obiekty w których mieszkali Janiszewscy. Poznaliśmy też poszukiwania w rejonie naszych Węglowic i Puszczewa. Wyjątkowo ciekawa była prezentacja zdjęć rodzinnych z przepięknym podkładem muzycznym.

A wszystko odbyło się w "bombowej atmosferze" bo okazało się, że stałe miejsce naszych spotkań - Pałac Ślubów - może mieć podłożone ładunki wybuchowe i jest zamknięte. Na szczęście tuż obok była "Willa Generalska" a w niej wolna sala.

Jadwiga Bohla z domu Janiszewska, absolwentka Politechniki Śląskiej  z 1971 roku. Pracowała w dozorze kopalnianym z zatwierdzeniami Urzędu Górniczego i uprawnieniami Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Prowadzi od 8 lat literackie blogi, które zaowocowały wydaniem dwóch tomików wierszy: „Sowizdrzalskie Rymy” w gwarze śląskiej i „Mój dzień za dniem rymem”.

Obecnie na blogu jagodbol.blog.onet.pl odtwarza historię rodziny na podstawie aktów archiwalnych i przekazów rodzinnych.  Przygotowuje też do wydania książkę swojego autorstwa  pt. "300 lat Janiszewskich z Grodźca 1715 – 2015".

Zdjęcia w galerii

The following user(s) said Thank You: Maria Mroczek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19349 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793-1945
(...) Kapituła wybrała Pana Rafała Łągiewkę"(...)

W kategori "Tlumaczenia" - kapitula wybrala Rafala ALBINSKIEGO, a nie Rafala Lagiewke jak czytamy w powyzszym wpisie.
_________
AF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie