Pytanie o FamilySearch

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #32029 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Pytanie o FamilySearch
zna pan inna stronę na której można zbudować drzewo bez limitu ? nawet w domu na komputerze bez udostępniania w necie .

Marzena A. M.
Temat został zablokowany.
Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #32031 przez Jerzy Bartnicki
Replied by Jerzy Bartnicki on topic Pytanie o FamilySearch
Pani Marzeno.
drzewa można budować na komputerze przy pomocy dwóch bardzo dobrych programów. A mianowicie, program PAF po polsku (spolszczenie) oraz program Anhenblat. Ten ma bardzo fajną grafikę i Można tworzyć drzewa. Programy można pobrać z internetu. Wspaniała rzecz. Każdy genealog to Pani powie. Ja mam w tych programach ponad 4 tysiące osób i można cały czas dodawać.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy. J.B.
Temat został zablokowany.
Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #32032 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Pytanie o FamilySearch
Na swoim komputerze mam od kilku lat Ahnenblatt, obecnie wersję 2.97a. Działa dobrze, jak na moje potrzeby (w tej chwili mam 2000 osób).
Można go zapisać na twardym dysku, jak i na przenośnym.
Ten program nie ma ograniczeń danych i z niego można dokonać konwersji do pliku GEDCOM.
The following user(s) said Thank You: Maria Mroczek
Temat został zablokowany.
Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #32043 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Pytanie o FamilySearch
Pani Marzeno,

Drzewo genealogiczne bez limitów można tworzyć na geni.com

Jest to komercyjny serwis ale oferuje bezpłatne, w pełni funkcjonalne konta "basic" do tworzenia drzewa. Sam korzystam z konta basic od trzech lat. Jedyne ograniczenie jest takie że w pliku GEDCOM można wyeksportować tylko 5000 osób. Ciekawym i unikatowym załżeniem serwisu jest to, że osoba występuje w drzewie geni tylko raz, inaczej niż w myheritage gdzie każdy użytkownik powiela w swoim drzewie kolejne profile tej samej osoby. Dlatego do drzewa genealogicznego w geni nie można wczytać gotowego drzewa GEDCOM z innego programu - każdą osobę trzeba wpisywać osobno. Pozwala to uniknąć duplikatów.

Dzięki takiemu systemowi w geni odnalazłem wielu krewnych wpisanych przez innych użytkowników. Odnalazłem między innymi mojego kuzyna Władysława Reymonta :)

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku 2018 wszystkim na forum,
Zbyszek
The following user(s) said Thank You: Maria Mroczek
Temat został zablokowany.
Więcej
6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #32048 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Pytanie o FamilySearch

Jerzy Bartnicki napisał: Pani Marzeno.
drzewa można budować na komputerze przy pomocy dwóch bardzo dobrych programów. A mianowicie, program PAF po polsku (spolszczenie) oraz program Anhenblat. Ten ma bardzo fajną grafikę i Można tworzyć drzewa. Programy można pobrać z internetu. Wspaniała rzecz. Każdy genealog to Pani powie. Ja mam w tych programach ponad 4 tysiące osób i można cały czas dodawać.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy. J.B.

PAF to jest akurat program stworzony przez mormonów :D
Ze swej strony polecam jeszcze genealogyj i jego kontynuację ancestris, bezpośrednio operują na pliku gedcom i są bardzo czytelne.
sourceforge.net/projects/genj/
pl.ancestris.org/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Mormoni od 13 grudnia 2017 zmienili zasady dostępu do swoich zasobów, więc aby zobaczyć skany ksiąg metrykalnych, trzeba się zarejestrować i zalogować. Póki co z ograniczeniami w zapisywaniu dziennej ilości plików i bezpłatnie, ale co będzie w przyszłości to nie wiadomo.
Ostatnia6 lata 4 miesiąc temu edycja: Sławomir Worwąg od.
Temat został zablokowany.
Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32140 przez Radosław Zań
Replied by Radosław Zań on topic Pytanie o FamilySearch

Ireneusz Niemczyk napisał: Osobiście nie doradzam budowanie drzewa na stronie mormonów. Chyba, że ktoś chce mieć swoich przodków "chrzczonych" po śmierci do ich Kościoła (taką mają praktykę). Ale wolny kraj - wolny wybór! Radzę jednak poczytać o praktykach mormonów.
Budowanie drzewa NIE jest obowiązkowe!


Panie Ireneszu,

A słyszał Pan o tym, że mormoni chrzczą się wyłącznie za własnych przodków (praktyka wspomniana w Biblii), a nie za wszystkich ludzi jak leci? Mało tego, mormoni wierzą, że zmarli zachowują wolną wolę. Nie ma więc takiej doktryny, że chrzest za zmarłego automatycznie przyłącza go do Kościoła mormonów.

Ja z kolei słyszałem, że w pewnych kościołach chrzci się niemowlęta...

Radosław Zań
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman
Temat został zablokowany.
Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie