USC dla Starokrzepic

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37033 przez Robert Kunert
USC dla Starokrzepic was created by Robert Kunert
Dzień dobry.

Jestem na etapie modernizacji nagrobka na cmentarzu w Przystajni. Przed zatwierdzeniem u kamieniarza chciałem jeszcze raz sprawdzić poprawność dat i ku swojemu zaskoczeniu spostrzegłem że nie mam żadnego potwierdzenia dla daty śmierci mojego prapra.

Na moje nieszczęście jest to rok 1945, czas nagli a ja mam ponad trzysta kilometrów do domu :)

Ten nieszczęśnik to Paweł Wąsiński urodzony 25 stycznia 1862 roku w Starokrzepicach. Ślub z Anną Leśniak 8 lutego 1893 roku. W miejscu daty śmierci zapisany mam jedynie rok 1945.

Proszę o podpowiedź. Akt zgonu będzie w USC Krzepice? U Mormonów ostatni dostępny rocznik to 1941. Jaki rocznik ze Starokrzepic trafił już do AP w Czwie? Czy ma Ktoś doświadczenie w kontakcie z tym USC?

Robert Kunert

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37034 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic USC dla Starokrzepic
Witam, 
1945 na 100% nie jest jeszcze dostępny w AP. Pozostaje USC (ciężko mi powiedzieć które USC).

Pozdrawiam.
G.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37049 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic USC dla Starokrzepic
Mając takie dane, akt zgonu można otrzymać w dowolnym USC, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. 
The following user(s) said Thank You: Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37051 przez Robert Kunert
Replied by Robert Kunert on topic USC dla Starokrzepic
Jacku na to nie wpadłem. Faktycznie pora przetestować tą możliwość. Jest nawet opcja z podpisem elektronicznym

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #37061 przez J K R
Replied by J K R on topic USC dla Starokrzepic
Jeżeli myślicie o danych osobowych z PESEL-a to raczej ich tam nie będzie bo system powstał w latach 70-ch ubiegłego wieku i nie obejmował zmarłych np. z 1945 r.

Z tym podpisem to jest tak, że pisałem do USC (różnych) i musiałem udać się jednak osobiście. Jedyną instytucją, która w miarę dobrze to obsługuje to IPN, chociaż po odbiór wyników kwerendy trzeba udać się jednak osobiście.

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia4 lata 6 miesiąc temu edycja: J K R od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie