Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41161 przez Beata Haras
Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa was created by Beata Haras
Dzień dobry,
Mam dwa pytania związane z Parafią św. Zygmunta:
1. Czy istnieje spis osob zmarłych lata 1900- 1940 z informacją jaka była przyczyna zgonu ( cos mniej wiecej takiego jak ponizej )

Załącznik AktzgonuMariannaMarczykzd.Wudarczyk5121878.jpg nie został znaleziony



2. Podobno parafia była zarzadca cmentarza Kule w Częstochowie, czy istnieje mapa ( spis ) cmentarza, kto gdzie był pochowany.? Pytalam o przodków na cmentarzu i stwierdzili ze Oni nie mają i pytać w Parafii. Na korespondecje parafia nie odpowiada a dodzwonic sie tam tez nie jest latwo .... najchetniej podjechalabym do kancelarii al mieszkam w Gdansku i obecnie troche mi tam za daleko.

Za wszelkie informacje z gory serdecznie dziekuje.

Beata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Stanisław Jegier
  • Z dala
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41162 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa
Pod adresem  www.familysearch.org/search/image/index?...34901%3Fcc%3D2115410
ma Pani metryki zgonu z tej parafii do 1945 r.. /aby korzystać z FS trzeba się zarejestrować/
Przyczyny zgonów podawano w metrykach zgonu, przez pewien czas, w XVIII w. w księgach pisanych po łacinie. W księgach pisanych po polsku i rosyjsku nie podawano takich informacji.
Pochowanych na cmentarzu Kule w Częstochowie, posiadających nagrobki, znajdzie Pani pod adresem: GROBONET - wyszukiwarka osób pochowanych - Cmentarz Kule w Częstochowie /są informacje, że brak jest inwentarza niektórych nagrobków/.
Pozdrawiam
Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41188 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa
W uzupełnieniu, Grobonet pokazuje pochowanych w ostatnim 50-leciu. Wcześniejszych niestety nie. Dokumentacja grobów spłonęła kilkanaście lat temu w dziwnych okolicznościach. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41189 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa
Z przykrością musze stwierdzić, że GROBONET jest nie aktualizowany  w Częstochowie od 6 lat. Ma to miejsce min. na cmentarzu na Rakowie osoba pochowana 6 lat temu jest nie dopisana do wyszukiwarki. Takich nie dopisanych miejsc pochówku  w Polsce jest dużo więcej.
Pozdrawiam
Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41190 przez Beata Haras
Replied by Beata Haras on topic Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa
Ehhh ... temat wyszukiwarki GROBONET pozostawia wiele do życzenia.  Na cmentarzu Kule nie było ujętych wielu moich przodków pomimo, że zmarli np. w 1986 r.
Administracja Cmentarza Kule w Częstochowie właśnie odpisała mi : " Ubogość informacji znajdujaca sie w ksiegach cmentarnych spowodowana jest zdarzeniem losowym majacych miejsce w przeszłości "  ale myślalam że może gdzieś da się pogrzebać np. w parafii św. Zygmunta ktora wcześniej sprawowała nadzór nad tym cmentarzem.
Pozdrawiam
Beata Haras

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41195 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa
Nie wiem od kiedy działa wyszukiwarka GROBONET ?. Ja na cmentarzu Kule mam kilkanaście grobów dotyczących członków mojej rodziny, i wszystkie są w wyszukiwarce / najstarszy pochówek z 1924r / Kiedy sporządzano spis do GROBONETU, niektórych grobów mogło już nie być. Umowna dzierżawna na grób ziemny wynosi 20 lat / takich grobów na cmentarzu Kule jest większość /. Jeżeli rodzina nie opłaci dzierżawy na następne 20 lat, zarząd cmentarza zostawia na grobie informację, o likwidacji grobu, i prosi rodzinę o kontakt / często takie tablice widziałem / Ponadto duża część grobów sprzedawana jest przez rodzinę.
Wchodząc na cmentarz, na tablicy ogłoszeń, można na bieżąco sprawdzać które groby są do sprzedaży. Dwa tygodnie temu, będąc na Kulach, widziałem dwa takie ogłoszenia, bezpośrednio na grobach / z numerami telefonów /. Rodzina której minął termin, po prostu wystawia grób na sprzedaż. Przypuszczam, że taka sytuacja jest i na innych cmantarzach.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie