Jan Niwecki

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43708 przez Barbara Szwarcer
Jan Niwecki was created by Barbara Szwarcer
Chciałam to umieścić pod postem z 16.03. 2022 ale niestety nie udało mi się go otworzyć. Być może Pan poszukujący aktu ślubu Jana Niweckiego z Marianną z Pichetów  o tym wie ale skoro przy okazji moich poszukiwań trafiam na tę informację, to ją na wszelki wypadek przekazuję. Może do czegoś się przyda..
Miejscowość Chruszczobród u Pana padła . Tam mieszkali Jan z żoną Marianną kilka lat.
A oto co ja znalazłam.
W roku 1852 biorą ślub w Chruszczobrodzie:  Ignacy Wizor  ( to młodszy o 30 lat przyrodni brat mojej 3xprababki Jadwigi, z tego samego ojca) z Salomeą Niwecką, lat 19, urodzoną w Opawie," córką Jana i Marianny z Pichetów, dawniej w Opawie w Kraju Austriackim, później w Śląsku Pruskim a teraz w Wiesiółce parafia Chruszczobród za legalnym paszportem od lat przeszło czterech zamieszkałych, profesji sztelmachskiej".
Młodzi Wizorowie mieszkali w Wysokiej . Można ich sprawdzić w Genetece.
 

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43709 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic Jan Niwecki
Niestety mój temat nie otwiera się od co najmniej połowy kwietnia. Tak się składa, że miałem odnotowaną informację o mieszkających tam Ignacym Wizorze i Salomei z Niweckich. Nie miałem natomiast wglądu do ich aktu ślubu, zatem bardzo dziękuję za nowe informacje!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #43710 przez Henryk Gliński
Replied by Henryk Gliński on topic Jan Niwecki
W roku 1862 w Stradomiu Franciszka Niwecka, lat 17, córka Jana i Marianny z Pichetów wyszła za mąż za Antoniego Glińskiego. Franciszka urodziła się we wsi "Panowiach Kr... Bytońskim w Prusach". Może to Paniowy, obecnie sołectwo Mikołowa?  

Załącznik niwecka.jpg nie został znaleziony

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie