Czy wiecie coś o więzieniu w Lublińcu w czasie 2WŚ

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #4051 przez Tomasz Kukuła
Dziękuję za informację. Ja na pewno dostanę taką samą odpowiedź.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4309 przez Tomasz Kukuła
Ja dostałem odpowiedź, że nie mają interesujących mnie dokumentów ALE:
"zgodnie z treścią pismem Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Sprawiedliwości (...), wszelkie zachowane w archiwach więziennych dokumenty z czasów okupacji zostały przekazane do Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko narodowi Polskiemu, obecnie Instytut Pamięci Narodowej."

Niestety odpowiedź ogólnikowa i nadal nie wiem czy coś się z Lublińca zachowało.

Teraz czekam na odpowiedź od IPN-u.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #4311 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp: Czy wiecie coś o więzieniu w Lublińcu w czasie 2WŚ
Ja miałam napisać do IPN-u w tej samej sprawie,w tej sytuacji czekam na Pana informacje.
Oby się zachowała choć garść informacji.
Hanna.
Ostatnia12 lata 6 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4312 przez Michał Kitala
Myślę , że najlepiej jest przyjechać do Katowic na ul. Józefowską 102 do Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, i tam poprosić o Inwentarze a w pierwszej kolejności o wyciąg z REPERTORIÓW , czyli złożyć formalny pisemny wniosek do pani kierownik Referatu Ewidencji i Udostępniania Zbiorów Archiwalnych OBUiAD IPN Katowice o kwerendę w tym zakresie . W ostatnich dniach korzystałem/ korzystam z repertoriów w podobnej sprawie ( z racji wykonywanych czynności zawodowych) i mogę powiedzieć , że w 110 % repertoria znajdują się fizycznie na ul. Józefowskiej 102. Oczywiście , są one udostępniane tylko dla pracowników , co najwyżej można jako zwykły petent zwrócić się o kwerendę archiwalną , bądź też o kserokopię materiałów . Ale musi wpłynąć formalne pismo na ręce Dyrektora OBUiAD i Kierownika Referatu Archiwizacji i Ewidencji OBUiA IKN w Katwicach .

Trzeba też sprawdzić czy OBUiAD IPN Katowicach posiada potrzebne Repertoria .;_)

Życzę udanych poszukiwań


Zapraszam w takim razie do nas na Józefowską 102 w Katowicach !

MK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4314 przez Tomasz Kukuła
Panie Michale a skoro Pan tam bywa to czy może Pan sprawdzić czy jest tam jakaś dokumentacja z Lublińca przejęta po Niemcach?

IPN na swojej stronie internetowej podaje inne procedury uzyskiwania danych.
Jest to dość szczegółowo opisane i np kserokopie są wydawane po wcześniejszym udostępnieniu akt.
A to odbywa się zwykle w oddziale IPN najbliższym miejscu zamieszkania składającego wniosek, nie trzeba jechać do miejsca gdzie na stałe są dane akta przechowywane.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #4315 przez Przemysław Lizurej
Replied by Przemysław Lizurej on topic Odp: Czy wiecie coś o więzieniu w Lublińcu w czasie 2WŚ
I ja również jestem żywo zainteresowany tą informacją.

Przemysław Lizurej (LIZUREJP@YAHOO.COM)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie