Topic-icon Rodzina Włóczyk

7 lata 3 miesiąc temu #4224 przez Wiki (Honorata Krzysiek-Minkiewicz)
Witam serdecznie!
Mam pytanie czy ktoś z Państwa spotkał się w dokumentach , materiałach z nazwiskiem Włóczyk?
Niestety w AP Częstochowa nie odnalazłam akt interesujących mnie osób o tym nazwisku. Wiem tylko tyle, że zamieszkiwali prawdopodobnie w Pile. Będę wdzięczna za każdą informację. Honorata

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #4228 przez ZofiaWichtowska (Zofia Wichtowska)
Paulina Marianna Włóczyk ur.5 czerwca 1856 w Sternalicach, córka Antoniego i Florentyny Darmochwał wyszła za mąż za mojego pradziadka Andrzeja Suleję z Kołaczkowic w par.Miedźno, miała brata Wojciecha.To wszystko co mam o Włóczykach w swoim drzewie.
Pozdrawiam
Zofia Wichtowska

7 lata 3 miesiąc temu #4230 przez Kuntz (haplogrupa R-U152/L2/DF110)
Spotkałem się z tym nazwiskiem w Podłężu Szlacheckim, gmina Przystajń, czasy nam współczesne

Robert Kunert

7 lata 3 miesiąc temu #4233 przez Wiki (Honorata Krzysiek-Minkiewicz)
Dziękuję Zosiu i Robercie za odpowiedź.
Nazwisko Włóczyk występuje również w Brzezinkach i Praszczykach.
Niestety moje poszukiwania w księgach metrykalnych z lat 1808-1910 w aktach parafii Truskolasy nie przyniosły rezultatu.
Czy możliwe, ze księgi mogą się znajdować w innych parafiach ościennych jeśli miejscem zamieszkania była Piła? Bo niestety nie wiem już gdzie dalej szukać.A może istnieją jakieś spisy właścicieli gospodarstw danej miejscowości? Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam z lubuskiego. Honorata

7 lata 3 miesiąc temu #4238 przez RenataMessel (Renata Messel)
Wlasnie chcialam nadmienic parafie Sternalice - Wloczykow tu duzo (opracowuje ta parafie), ale widze, ze juz to zrobiono.

Pozdrawiam,
Renia

7 lata 3 miesiąc temu #4253 przez Kuntz (haplogrupa R-U152/L2/DF110)
Witaj

znalazłem coś jeszcze.

Parafia Przystajń rok 1858, Wojciech Włóczyk lat 35 kolonista w Przystajni świadkiem w akcie urodzenia

Robert Kunert

7 lata 3 miesiąc temu #4257 przez Wiki (Honorata Krzysiek-Minkiewicz)
Dziękuję i pozdrawiam. Honorata

7 lata 2 miesiąc temu #4387 przez AleksandraS (Aleksandra Staniowska)
W Pile II koło Truskolas mieszka Janina Włóczyk - ma trzech synów Ryszarda, Tadeusza i Romana - pozdrawiam Aleksandra Staniowska
The following user(s) said Thank You: Wiki (Honorata Krzysiek-Minkiewicz)

7 lata 2 miesiąc temu #4388 przez AleksandraS (Aleksandra Staniowska)
A i jeszcze jedno jej mąż chyba Mieczysław jest pchowany w Truskolasach - pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Wiki (Honorata Krzysiek-Minkiewicz)

2 tygodni 5 dni temu #34979 przez Pillenpaul (Roland Jopp)
Szanowna Pani,
Przypadkowo natknąłem się na to forum i z radością przeczytałem nazwę Wloczyk i miejsce Sternalice. Mój dziadek, Wilhelm Anton Wloczyk, urodził się w 1909 roku w Zabrzu. Jego ojciec Albert (Wojtek) urodził się w 1875 roku w Sternalicach. Był żonaty z Anną Sefzok. Ojciec Alberta nazywał się Piotr i urodził się w 1838 r. w Sternalicach. Był tam rolnikiem, był żonaty z Rozalią lub Julią Kaluzą. Rodzicami Piotra byli Wojtek Włoczyk i Johanna Strzelzok.
Niestety nie mówię po polsku i ten tekst jest tłumaczony z DeepL. Jeśli zawiera błędy lub nawet jest mylące, przepraszam. Byłbym szczęśliwy, gdybyśmy mogli nawiązać kontakt, być może w języku angielskim? W przeciwnym razie z pomocą DeepL. Dziękuję bardzo i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.
Serdeczne pozdrowienia
Roland

Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator

Czas generowania strony: 0.486 s.