Radostków

Więcej
11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #8668 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Radostków
Witam,

z uwagi na to, że zapisy metrykalne z Radostkowa z XVIII wieku rozproszone były dwóch parafii, tj. w Mykanowie i Borownie, postanowiłam zindeksować dostępne na FS urodzenia i część zgonów (akta dotyczące wyłącznie wsi Radostków.

Indeksy urodzeń sporządziłam za następujące lata:
1726-1779 Myk
1734-1773,1785-6 Myk
1736-1761 Bor
1762-1794 Bor
1782-1794 Myk
1794-1806 Bor
a zgonów:
1781-1797 Bor ZG

Jeśli ktoś będzie zainteresowany pojawiającymi się nazwiskami, proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Aneta
geneaneta@gmail.com
Ostatnia11 lata 3 tygodni temu edycja: Aneta Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8682 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Radostków
Z posiadanej przeze mnie wiedzy wynika, że wszystkie opracowywane przez koleżankę dokumenty dotyczące miejscowości Radostków (od połowy wieku XVIII) do początku lat 1900 winny znajdować się w parafii Borowno. Dopiero później Radostków należał do parafii Mykanów. Nie prowadzę „późniejszych” notatek, ale w roku 1900 był jeszcze w parafii Borowno ale w 1939 już w parafii Mykanów.
Można pomylić z Radostowem k/Wielunia.HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8683 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Radostków
Niby fakt, ale z Radostkowa do Mykanowa było "ćwierć mili", a do Borowna "jedna mila", więc często chrzczono w Mykanowie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8684 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Radostków
Na przykładzie jednej rodziny z Radostkowa, chrztów dzieci dokonano w parafiach:

1767 - Borowno
1769 - Mykanów
1774 - Borowno
1784 - Borowno
1789 - Mykanów
1791 - Mykanów

Osobiście nie doszukałam się jakiejś prawidłowości, jeśli chodzi o przynależność parafialną tej wsi.
Wymienione przeze mnie okresy zindeksowanych urodzeń można prześledzić, korzystając z zasobów FS:
dla Borowna:
familysearch.org/search/image/index#uri=...78451%3Fcc%3D2115410
dla Mykanowa:
familysearch.org/search/image/index#uri=...14457%3Fcc%3D2115410

Pozdrawiam serdecznie

Aneta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8685 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Radostków
Ale ja się wcale nie upieram. Przedkładam tylko informacje jakie dotyczą przynależności parafialnej Radostkowa na podstawie spisów najczęściej zamieszczanych w "Schematyzmach Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej".Na tej właśnie podstawie wskazując lata w których dokumenty zostały sporządzone napisałem "winny znajdować sie w parafii Borowno". Sugeruję aby przypadek dokumentów Borowna i Mykanowa zamieścić w wątku "Błędy FamilySearch".To ułatwi poszukiwania innym zainteresowanym

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8686 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Radostków
Ja również się nie upieram - po prostu na podstawie własnych obserwacji dochodzę do wniosku, że szukając metryk swoich przodków, jestem zmuszona eksplorować obie parafie ;)
Ten radostkowski ewenement chyba nie można nazwać błędem FamilySearch?
Takie były przecież realia - chrzty mieszkańców Radostkowa odbywały się równolegle w obu parafiach.

Pozdrawiam
Aneta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie