Sosnowiec

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21314 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Sosnowiec
Poszukuję swoich Niemczyków, którzy wykazywali się dużą skłonnością do przemieszczania. Szczególnie jeden z moich bezpośrednich przodków, Józef (urodzony 1823-03-15 w Kamienicy Polskiej) przebywał w wielu miejscach, o których dowiedziałem się z indeksów metrykalnych np. na tej stronie internetowej. Z mojej bytności w APCz zrobiłem zdjęcia z kart ludności stałej (w załączeniu) z Niemczykami mieszkającymi we wsi Lgota (par. Koziegłówki) w domu pod numer 167. Agata to zapewne II żona Józefa, a Walenty z 1871 to ich syn. Rozpoznałem Stefanię, Elżbietę i Walentego Józefa, o których wiadomo, że przybyli ze wsi Wańczyków par. Zagórze. Skoro mieszkali w jednym domu to jest kilka możliwości, np. dom komorników (dość dziwnej, że tylko Niemczykowie), ale też mogli być ze sobą powiązani. Józefa ojciec, Jerzy, urodził się w Murowie (opolskie) i może jego kuzyni przybyli w okolice (Bukowno, par. Olsztyn, Ujesce par. Wojkowice Kościelne, Sulików, par. Siewierz, itd.), w których przebywał Józef w latach późniejszych, a później zostali spisani w jednym domu. Żeby potwierdzić lub zaprzeczyć chciałbym znaleźć Wańczyków czy Zagórze poprzez strony internetowe. Każde wskazówki będą mile widziane!
Dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam,
Ireneusz
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21315 przez Roman Wierus
Replied by Roman Wierus on topic Sosnowiec
Witam,

Bardzo ciekawy opis Wańczykowa ( osada Brzezie), historia i lokalizacja (mapa z 1856 r.) są tutaj: piatymuszkieter.blogspot.com/2014/07/taj...j-gory-czesc-ii.html

pozdrawiam,
Roman
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie