Grabowski Walenty

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10695 przez Zofia Wichtowska
Grabowski Walenty was created by Zofia Wichtowska
Witam serdecznie,
zauważyłam ,że jest kilkoro użytkowników zainteresowanych osobami o nazwisku Grabowski. Mam Walentego Grabowskiego w swoim drzewie, który urodził się ok 1840 roku niestety nie wiem gdzie, syn Mikołaja i Franciszki Dzikowskiej. W 1858 r żeni się z Marianną Śmietana vel Śmietańską w parafii Bierzwienna, w 1871 zostaje wdowcem i już w tym samym roku żeni się z siostrą mojej prababki Antoniną Stemplewską w parafii Kosmów, te miejscowości są w kaliskiem, jest leśnikiem , mieszka w Kuźnicy. W 1883 roku z rodziną mieszka już w Rębielicach Szlacheckich, w 1886 przenosi się do Albertowa, obie wsie należą do parafii Danków koło Częstochowy. Jego syn Bolesław urodzony jeszcze w parafii Kosmów żeni się w parafii Danków w 1901 z Agnieszką Kasprzak, córką Augustyna i Marianny Wieczorek, w tym samym roku żona umiera najprawdopodobniej przy porodzie. W 1902 roku żeni się z Marianną Kluska córką Wojciecha i Agnieszki Michalskiej w parafii Miedźno, panna mieszkała w Kołaczkowicach. Najmłodszy syn Walentego, też Walenty urodzony w 1896 w Albertowie poślubia w 1921 roku Annę Bugura w kościele Św.Zygmunta w Częstochowie. Niestety nie udało mi się ustalić gdzie i kiedy zmarł Walenty senior i jego żona Antonina. Czy może ktoś z Państwa ma w swoim drzewie którąś z wymienionych osób?
Pozdrawiam
Zofia Wichtowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10725 przez Zofia Wichtowska
Replied by Zofia Wichtowska on topic Grabowski Walenty
Udało mi się ustalić gdzie urodził się senior Walenty Grabowski, jest to wieś Rudzk Mały par.Połajewo, wówczas powiat nieszawski, obecnie województwo kujawsko-pomorskie.

Pozdrawiam
Zofia Wichtowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10741 przez Zofia Wichtowska
Replied by Zofia Wichtowska on topic Grabowski Walenty
Senior Walenty po 1900 roku przeniósł się do Woli Hankowskiej, tam zmarł 2 lutego 1921, natomiast jego żona Antonina zmarła również w Woli Hankowskiej 13 kwietnia 1919 roku. Ich syn Bolesław zmarł też w Woli Hankowskiej 16 czerwca 1938 roku, miał same córki, więc nazwisko po ojcu nie przetrwało. Natomiast jedna z jego córek; Helena poślubiła Józefa Korzekwę w 1925 roku, natomiast córka Antonina poślubiła Jana Rosa w 1935 roku. Obydwa śluby odbyły się w Częstochowie.

Pozdrawiam
Zofia Wichtowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie