Sulmierzyce

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #12232 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Sulmierzyce
Witam. Napisałam e-maila do parafii i dostałam informację, że może mi udzielić informację ks. Jacek Kapuściński tel. 602471284. Przypuszczam, że to jest w Archiwum Archidiecezjalnym w Częstochowie. Niestety jeszcze nie dzwoniłam. Mam jakiś niedosyt, bo dzwoniłam wcześniej ale mnie zbyto. Zbieram się. Pozdrawiam Honorata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #12239 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Sulmierzyce
Parę info:

1. - pełen zasób Archiwum Archidiecezjalnego jest na stronie, wystarczy kliknąć w "inwentarze AACz". W tym roku przybyły tylko współczesne księgi tj, po 1945.

2. - nie sądzę, aby w Archiwum Jasnogórskim były jakieś księgi metrykalne z innych parafii. Rozmawiałem o tym z Ojcem Golonką. Dekrety kościelne bardzo precyzyjnie określały gdzie powinny być księgi.
Nie mogły trafić do klasztoru. Wielokrotnie pisaliśmy, że sakramenty udzielane na Jasnej Górze musiały być dodatkowo zapisane w parafii św Zygmunta, a później św. Barbary. W Archiwum Jasnogórskim mogą być natomiast zapisy o których wspomina Tomasz Krzywański.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
Ostatnia10 lata 4 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #12246 przez Aneta Kaczmarek
Replied by Aneta Kaczmarek on topic Sulmierzyce
Dziękuję za informacje.
Zasób AACz oczywiście sprawdziłam i dokładnie pokrywa się z tym, co możemy znaleźć online na FamilySearch (najstarsze księgi).
Wygląda więc na to, że fizycznie nie zachowało się nic więcej (sytuacja podobna do Lgoty Wielkiej i pewnie kilku innych parafii).

Pozdrawiam serdecznie
Aneta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie