Grabówka parafia Borowno

Więcej
15 lata 2 miesiąc temu #757 przez Wiesław Helman
Grabówka parafia Borowno was created by Wiesław Helman
Witam,od stryja ma już prawie 80lat telefonicznie dowiedziałem się gdzie urodził się mój dziadek i mieszkali pradziadkowie.Grabówka aż mnie zatkało bo nawet mój tata o tym nie wiedział.na mapie znalazłem wieś i za pomocą internetu dowiedziałem się jaka to parafia Borowo.problem w tym że według stryja dziadek został ochrzczony w innej sąsiedniej parafii u św.Anny ale tam teraz jest nowy kościół pod wezwaniem św Joachima a stary kościółek służy jako przedpogrzebowy.Są co prawda mikrofilmy z tamtych lat ale moje archiwum nie posiada czytnika.A do AP Częstochowy mam daleko cały dzień jazdy autobusem. nie wiem w jaki sposób wydobyć informacje o dziadku chodzi o metrykę chrztu.
pradziadek nazywał się
Antoni Helman ur.1875r żona Scholastyka zd.Kałuża
dziadek miał na imię Adam Helman ur.1901r zm.1956r
jak by mógł ktoś mi pomóc byłbym wdzięczny.

pozdrawiam Wiesław Helman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3906 przez Marta tworzewska
Replied by Marta tworzewska on topic Odp: Grabówka parafia Borowno
Witam trafiłam na tą stronę mój pradziadek też nazywał się Antoni Helman wiem ,że miał synów Edward Mieczysław Zygmunt i Genowefę mój dziadek to Mieczysław urodził się w 1904 roku mieszkał w Warszawie i zmarł w Warszawie w 1975 r ciekawa jestem czy jest jakiś związek z naszymi pradziadkami

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #3912 przez Helena Matuszczyk
Replied by Helena Matuszczyk on topic Odp: Grabówka parafia Borowno
Moja podpowiedz jest taka ,jeżeli Pan zna rok urodzenia i parafię to nie ma problemu zamówić kserokopii aktu urodzenia .Wystarczy wysłać prośbę do AP w Częstochowie e-mail archiwumpanczwa@interia.eu Koszt 3 zł plus 8 zł koszt wysyłki. Już dwa lata tak koresponduje z AP w Częstochowie i w ten sposób jestem w roku 1808 ze swoimi poszukiwaniami, a mieszkam w Małopolsce. Jeżeli podaje się rok urodzenia lub śmierci poszukają bez problemu .Pozdrawiam
Helena Matuszczyk
Ostatnia12 lata 8 miesiąc temu edycja: Helena Matuszczyk od. Powód: brak litery
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie