Łazy pod Częstochową

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14332 przez Tomasz Krzyszkowski
Replied by Tomasz Krzyszkowski on topic Łazy pod Częstochową
Dziękuje Sławomirze!
Trzeba było szukać w Koszęcinie. Nie spodziewałem się że może to być miejsce oddalane aż o 25 km.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14333 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Łazy pod Częstochową
Uporządkujmy te zawiłości.
Koledze Tomaszowi chodzi bezsprzecznie o miejscowość ŁAZY.
To kilkanaście zabudowań, które widać z drogi, (po lewej stronie) jadąc ze Starczy (od kościoła) w kierunku Nierady. Nazwa Łazy na mapach nie jest zazwyczaj zaznaczana. Mapa Google pokazuje ją w bardzo dużym powiększeniu .
ŁAZIEC natomiast to miejscowość na trasie Rększowice – Częstochowa (droga nr 908).
Miejscowość Łaziec przez cały czas swojej historii przypisana była do parafii Konopiska.

Ponieważ ŁAZY leżą ok. 1 km w linii prostej od miejscowości ŁYSIEC, a Łysiec zawsze należał do parafii Poczesna, dlatego zgaduję, że ksiąg parafialnych dot. ŁAZ również tam szukać należy.

Pozdrawiam HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14334 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Łazy pod Częstochową
Nazwy miejscowe kojarzymy z terenami sobie znanymi. Wymiana informacji na forum pozwala zdobywać nową wiedzę.

27 lutego 1869 biskup wrocławski utworzył w Koszęcinie samodzielną parafię, do której przyłączono m.in. Strzebiń, Łazy i Prądy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #14335 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Łazy pod Częstochową
Nie o "te Łazy" koledze Tomaszowi chodziło. Które - wyraźnie wskazał w poście. Inaczej nie mogę Łaz wskazać (ale opisałem gdzie leżą).Vide mapka
Załączniki:
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: Florian Huras od.
The following user(s) said Thank You: Sławomir Worwąg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14336 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Łazy pod Częstochową

Florian Huras napisał: Nie o "te Łazy" koledze Tomaszowi chodziło. Które - wyraźnie wskazał w poście. Inaczej nie mogę Łaz wskazać (ale opisałem gdzie leżą).Vide mapka


Racja. To będzie raczej faktycznie parafia Poczesna, ale na XIX mapach i w wykazach ich nie znalazłem, więc to będzie raczej nowa miejscowość.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14339 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Łazy pod Częstochową
Panie Sławku poczekajmy może jeszcze na "potwierdzenie" zainteresowanego czyli Pana Tomasza.Na stronie Gminy Starcza nie ma ŁAZ. Swoją drogą ciekawy jestem czy to "dzielnica" miejscowości Łysiec (!?), czy tylko miejscowe - ale i zapewne (jak wskazuje mapa) - obowiązujące nazwewnictwo. Do Urzędu Gminy się nie dodzwoniłem.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie