Program do prezentacji drzewa na www.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17240 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Program do prezentacji drzewa na www.
Gdyby ktoś bazował na programie Ahnenblatt to informuję, że jest najnowsza wersji 2.86. Podaję link do pobrania:

www.ahnenblatt.com/download.html

Pozdrawiam,

Ireneusz
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Wojtek Cichecki
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
  • Poszukiwane nazwiska: Cichecki, Knapik, Golis
Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #30279 przez Wojtek Cichecki
Replied by Wojtek Cichecki on topic Program do prezentacji drzewa na www.
Witam

Odgrzeję jeszcze starego kotleta... ;-)
Po migracji na nowy serwer udało mi się uruchomić webtrees'a. Drzewo prowadzę w FTB. Z niego robię eksport danych do GEDCOM'a wraz z eksportem multimediów. W webtrees'ie importuję tego GEDCOM'a oraz multimedia. U mnie całość tej operacji przechodzi bez problemów i wszystko ładnie działa :) - adres drzewka - jak w stopce.
Skonfigurowałem robots.txt, odblokowałem booty w "Zasady dostępu do witryny" ale mam jedno pytanie techniczne - nie za bardzo wiem jak wygenerować "sitemap" dla mojego drzewa, żeby podać ją Googl'owi. Dokumentacja wiki.webtrees.net/en/Search_Engine_Optim...es_what_is_important jest oparta na jakiejś starszej wersji, bo w nowej nie widzę nigdzie opcji generowania "sitemap", a przykład z linkiem
Code:
http://adres.strony/module.php?mod=sitemap&mod_action=generate&file=sitemap.xml
w Readme nie działa ("Brakujący tag XML - Tego wymaganego tagu brakuje. Dodaj go i prześlij ponownie") po podaniu go jako mapę witryny w Search console Google...

pozdrawiam...

W. Cichecki - www.genea.cichecki.net
zapraszam także na: www.bebelno.cichecki.net

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #30283 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Program do prezentacji drzewa na www.
Jeśli mogę coś zaproponować: Prowadząc drzewo w FTB zawsze jest ryzyko, że eksport do gedcom nie przeniesie wszystkich danych - FTB operuje na własnym formacie, niektóre informacje nie są kompatybilne z gedcom.
Zawsze wszystkim proponuję moim zdaniem najlepszy program do bieżącej edycji drzewa: genealogyj i jego następcę: ancestris. Jest mało ludzi, którzy po spróbowaniu powrócili do starych programów. Program operuje bezpośrednio na gedcom, więc eksport do każdego innego programu jest bezproblemowy.
Oczywiście nie jest to program idealny, ja osobiście do wyświetlania na stronie www używam webtrees, do drukowania ahnenblatt lub FTB, do generowania książek i raportów Gramps, ale do bieżącej obróbki genealogyj lub ancestris jest niezastąpiony.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie