Topic-icon akt zgonu Konstancji Stemplewskiej

3 lata 9 miesiąc temu #30099 przez Janina Ogórkiewicz
Szukam aktu zgonu Konstancji Stemplewskiej z domu Jasińska (c.Józefa i Tekli), ur. 18.02.1860 r. w Stawkach (Konopiska). W r.1879 wyszła za mąż za Wojciecha Stemplewskiego i urodziła mu troje dzieci (tyle znalazłam):Józefa (1880). Kazimierę (1895) i Piotra (1900).
Wojciech Stemplewski umiera w 1920 r. pozostawiwszy po sobie wdowę Józefę z Hanyszów.
Konstancja umarła więc po roku 1900. Przeszukałam księgi Kłobucka (ostatnie dziecko urodziła w Grodzisku) ale nie ma śladu jej zgonu. Wojciech z drugą żoną mieszkał w Przystajni, niestety ksiąg o potrzebnym mi przedziale czasowym nie ma. Może ktoś coś podpowie, gdzie szukać?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #30101 przez Hanna Hofman-Polańska
Józefa Stemplewska zmarła w Przystajni w 1934r jako wdowa po Wojciechu.
Brakuje 6 lat ksiąg zgonów tej parafii( w sieci)
proszę sprawdzić w archiwum Państwowym w Częstochowie.
W systemie PRADZIAD wygląda na to ,że sa księgi tej parafii z interesujących Panią lat.z metryki urodzenia Konstancji wynika że była córką Antoniego i Józefy!!! ur. 18.02 1860 Stawki

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #30104 przez Janina Ogórkiewicz
Dziękuję, Pani Hanno. Co do rodziców Konstancji to się pomyliłam, Józef i Tekla, których podałam, to byli jej dziadkowie.
Niestety, nie mam szans być w Częstochowskim archiwum, mieszkam pod Szczecinem i taka wyprawa jest mi nie na rękę i z powodu zdrowia, i z powodu odległości.Może się uda i za jakiś czas te księgi pojawią się w sieci. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #30106 przez awm; awm
Te sprawę można załatwić w Archiwum korespondencyjnie (zna Pani przecież już nawet rok śmierci!). Proszę do Archiwum zatelefonować i podpowiedzą Pani, co dokładnie należy przesłać we wniosku, żeby akt otrzymać. Jechać osobiście można wówczas (w ogóle), kiedy żadnego innego lepszego wyjścia nie ma, jak mi się wydaje.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 2 tygodni temu #41814 przez Zofia Wichtowska
Konstancja Jasińska żona Wojciecha Stemplewskiego zmarła w 1906 roku, akt zgonu numer 119/1906 w parafii Przystajń, w tym samym roku wdowiec po niej, zawiera nowy związek z wdową Józefą Węcel z domu Hanysz,która umiera w 1934 roku w Przystajni.Także w tym samym roku jego syn Józef żeni się w Przystajni z panną Emilią Chejno. Mam więcej informacji o Wojciechu,dlatego,że był jedynym bratem mojej prababci Józefy Stemplewskiej, która wyszła za Krzysztofa Pytla z Kawek, ale były jeszcze trzy siostry Wojciecha: Łucja,Antonina i Franciszka. Oni wszyscy wraz z rodzicami przyjechali ok.1874 roku z kaliskiego do Kołaczkowic w parafii Miedźno.
Pozdrawiam serdecznie
Zofia Wichtowska

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.