akt zgonu Konstancji Stemplewskiej

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #30099 przez Janina Ogórkiewicz
akt zgonu Konstancji Stemplewskiej was created by Janina Ogórkiewicz
Szukam aktu zgonu Konstancji Stemplewskiej z domu Jasińska (c.Józefa i Tekli), ur. 18.02.1860 r. w Stawkach (Konopiska). W r.1879 wyszła za mąż za Wojciecha Stemplewskiego i urodziła mu troje dzieci (tyle znalazłam):Józefa (1880). Kazimierę (1895) i Piotra (1900).
Wojciech Stemplewski umiera w 1920 r. pozostawiwszy po sobie wdowę Józefę z Hanyszów.
Konstancja umarła więc po roku 1900. Przeszukałam księgi Kłobucka (ostatnie dziecko urodziła w Grodzisku) ale nie ma śladu jej zgonu. Wojciech z drugą żoną mieszkał w Przystajni, niestety ksiąg o potrzebnym mi przedziale czasowym nie ma. Może ktoś coś podpowie, gdzie szukać?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #30101 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic akt zgonu Konstancji Stemplewskiej
Józefa Stemplewska zmarła w Przystajni w 1934r jako wdowa po Wojciechu.
Brakuje 6 lat ksiąg zgonów tej parafii( w sieci)
proszę sprawdzić w archiwum Państwowym w Częstochowie.
W systemie PRADZIAD wygląda na to ,że sa księgi tej parafii z interesujących Panią lat.



z metryki urodzenia Konstancji wynika że była córką Antoniego i Józefy!!! ur. 18.02 1860 Stawki
Ostatnia6 lata 8 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30104 przez Janina Ogórkiewicz
Replied by Janina Ogórkiewicz on topic akt zgonu Konstancji Stemplewskiej
Dziękuję, Pani Hanno. Co do rodziców Konstancji to się pomyliłam, Józef i Tekla, których podałam, to byli jej dziadkowie.
Niestety, nie mam szans być w Częstochowskim archiwum, mieszkam pod Szczecinem i taka wyprawa jest mi nie na rękę i z powodu zdrowia, i z powodu odległości.Może się uda i za jakiś czas te księgi pojawią się w sieci. Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30106 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic akt zgonu Konstancji Stemplewskiej
Te sprawę można załatwić w Archiwum korespondencyjnie (zna Pani przecież już nawet rok śmierci!). Proszę do Archiwum zatelefonować i podpowiedzą Pani, co dokładnie należy przesłać we wniosku, żeby akt otrzymać. Jechać osobiście można wówczas (w ogóle), kiedy żadnego innego lepszego wyjścia nie ma, jak mi się wydaje.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 tygodni temu #41814 przez Zofia Wichtowska
Replied by Zofia Wichtowska on topic akt zgonu Konstancji Stemplewskiej
Konstancja Jasińska żona Wojciecha Stemplewskiego zmarła w 1906 roku, akt zgonu numer 119/1906 w parafii Przystajń, w tym samym roku wdowiec po niej, zawiera nowy związek z wdową Józefą Węcel z domu Hanysz,która umiera w 1934 roku w Przystajni.Także w tym samym roku jego syn Józef żeni się w Przystajni z panną Emilią Chejno. Mam więcej informacji o Wojciechu,dlatego,że był jedynym bratem mojej prababci Józefy Stemplewskiej, która wyszła za Krzysztofa Pytla z Kawek, ale były jeszcze trzy siostry Wojciecha: Łucja,Antonina i Franciszka. Oni wszyscy wraz z rodzicami przyjechali ok.1874 roku z kaliskiego do Kołaczkowic w parafii Miedźno.
Pozdrawiam serdecznie
Zofia Wichtowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #44320 przez Janina Ogórkiewicz
Replied by Janina Ogórkiewicz on topic akt zgonu Konstancji Stemplewskiej
Dzień dobry Pani Zofio, mam opracowanych potomków Wojciecha Stemplewskiego i Konstancji z domu Jasińska (do IV pokolenia). Może wymienimy się danymi i uzupełnimy ewentualne braki? Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie