Topic-icon akta urodzenia

11 miesiąc 3 tygodni temu #31775 przez stmarkowska (Stanisława Markowska)
Czy ktoś z forumowiczów przeglądał w AACz oryginalną księgę akt ur, małż, zg. z lat 1726- 1806 z Poczesnej. Poszukuję aktów urodzenia Wincentego i Jacentego Markowskich urodzonych w Sędzowej /Huta Stara/ w latach 1770 -1779. Przeglądałam wielokrotnie wymienioną księgę na FamilySearch, niestety tych aktów nie znalazłam.Wincenty spisany jest w w spisie Komisji Cywilno Wojskowej z 1790-91 roku. Jacentego nie ma nigdzie, pojawia się w akcie małżeństwa z 1801 roku /św. Zygmunt/. Księga nie jest kompletna ale wymienione lata są. Może brak jest wszystkich kart a może spisujący je pominął ? Czy ktoś pomoże mi rozwiązać tę zagadkę. Obecnie trudno mi jest stawić się osobiście w AACz. Byłabym głęboko wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich życzliwych. S. Markowska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 miesiąc 3 tygodni temu #31784 przez blachnickalebek (Danuta Blachnicka-Łebek)
Z Huty Starej akta mogą być w Parafii św.Zygmunta w Częstochowie.

11 miesiąc 3 tygodni temu #31791 przez stmarkowska (Stanisława Markowska)
Akta urodzeń z parafii św. Zygmunta oczywiście też wielokrotnie przeglądałam. Również oryginalną księgę urodzeń z interesujących mnie lat. Są tam pojedyncze chrzty z Huty i Sędzowego. Ani w księdze z Poczesnej ani u św. Zygmunta nie ma interesujących mnie Wincentego i Jacentego Markowskich vel Krawczyków. Może ktoś wie z jakich lat są alegaty u św. Zygmunta? St. Markowska

11 miesiąc 2 tygodni temu #31828 przez stmarkowska (Stanisława Markowska)
Dostałam wiadomość że wypowiedział się P. Tomasz ale nie mam treści wypowiedzi. Panie Tomaszu. Może napisze Pan do mnie na priv. Pozdrawiam. S. Markowska

11 miesiąc 2 tygodni temu #31829 przez kukulat (Tomasz Kukuła)
Pani Stanisławo,
zadałem pytanie, na które sam sobie za moment odpowiedziałem. Niestety nie ma możliwości usunięcia wpisu więc została kropka.

Pozdrawiam

11 miesiąc 2 tygodni temu #31830 przez stmarkowska (Stanisława Markowska)
Ponieważ wiem że pochodzi Pan z Kukuł a to "moja" okolica, ciekawi mnie to pytanie. Przypadkiem nie wie Pan, czy skany w AACz były wprowadzane z oryginałów ksiąg, czy z Mormonów. Mormoni popełniali dość dużo błędów, może nie skanowali wszystkich stron? Serdeczności. SM

11 miesiąc 2 tygodni temu #31831 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Skany w AACz były skanowane z oryginałów ksiąg,

11 miesiąc 1 tydzień temu #31842 przez stmarkowska (Stanisława Markowska)
Dziękuję P. Jacku. Jednak muszę się wyprawić do AACz. SM

Czas generowania strony: 0.421 s.