Topic-icon Łosiewicz, Juzinkiewicz

8 miesiąc 1 tydzień temu #33289 przez bj2d (Bożena Staniek)
Poszukuję aktu ślubu moich pradziadków Władysława Łosiewicza i Zofii Juzinkiewicz oraz aktu zgonu prababci Zofii Łosiewicz z Juzinkiewiczów. Pradziadek zmarł w 1928 roku w Częstochowie, prababcia wtedy jeszcze żyła. Proszę o jakiekolwiek informacje. Bożena

Bożena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 1 tydzień temu #33290 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
w jakiej parafii zmarł pradziadek?? w akcie zgonu może być dużo informacji.

8 miesiąc 1 tydzień temu #33294 przez bj2d (Bożena Staniek)
Niestety, nie wiem. Jedyne, co znalazłam, to akt zgonu w USC, bardzo enigmatyczny. Oni nie pochodzili z Częstochowy, ich dzieci rodziły się we Mstowie, w Poczesnej. Mój dziadek i babcia mieszkali na Rakowie, ale tam nic nie ma, sprawdziłam. Brakuje mi pomysłów.

Bożena

8 miesiąc 1 tydzień temu #33297 przez Fukushima (Anna Fukushima)
A moze tym tropem w woj. mazowieckim:
geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...e=&rpp1=&ordertable=

8 miesiąc 1 tydzień temu #33302 przez bj2d (Bożena Staniek)
O, witaj Aniu! Ten trop jest raczej fałszywy, ale dzięki. Ja pradziadka już w zasadzie z grubsza rozpracowałam. Urodził się w 1863 w Kościelcu w Wielkopolsce, zmarł w 1928 w Częstochowie. Nie wiem prawie nic o prababci. Znalazłam Zofię Józinkiewicz urodzoną w 1861 w Kwiatkowicach (łódzkie). To może być ona, ale nie mam pewności, bo to jedyne źródło. Wiem, że żyła, gdy umarł pradziadek, nie wiem, czy w samej Częstochowie, czy w okolicach. Nie wiem, gdzie i kiedy zmarła. Nie wiem, gdzie urodził się ich pierwszy syn, Eugeniusz. Kolejne dzieci rodziły się we Mstowie (Jarosław), w Poczesnej (Ksawery- mój dziadek i Natalia). Ostatnie -Miron, w Częstochowie.

Bożena

8 miesiąc 1 tydzień temu #33306 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
do 28 grudnia 1928 w parafii rakowskiej nie ma zgonu...chyba że zmarł pomiędzy 28 a 31 grudnia.1928 roku

8 miesiąc 1 tydzień temu #33307 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
czy to ten Miron?
Załączniki:

8 miesiąc 1 tydzień temu #33308 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
w 1914 umiera Regina zam,Huta Stara a ur. w kaliskim.
Załączniki:

8 miesiąc 1 tydzień temu #33309 przez bj2d (Bożena Staniek)
Dziękuję za załączniki. Tak, to ten Miron, brat mojego dziadka. Jego nazwisko jest na pomniku na Kulach i o nim wiem sporo. Absolutną nowością jest dla mnie natomiast informacja o Reginie. Myślałam, że było 4 synów i 1 córka. Okazuje się, że była jeszcze jedna, najstarsze dziecko Zofii i Władysława, w dodatku urodzone w Kłodawie. Jestem w szoku. Bardzo dziękuję, to nowy trop! Władysław zmarł 16. 04. 1928 (według aktu zgonu z USC). Nie wiem, gdzie wtedy mieszkał i do jakiej parafii należał.

Bożena

8 miesiąc 1 tydzień temu #33311 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
zostaje jeszcze parafia św.Rodziny ale to już na miejscu trzeba sprawdzić.Metryki kościelne sa pelniejsze w treści.

8 miesiąc 6 dni temu #33326 przez bj2d (Bożena Staniek)
Znalazłam akt zgonu prababci, sporządzony w Parafii św. Rodziny w 1932 roku. Jeśli chodzi o akt ślubu tropy powadzą do Wielkopolski lub w łódzkie, bo tam urodziła się prababcia (Kwiatkowice) i pradziadek (Kościelec w Wielkopolsce). Najstarsza córka i być może również drugie dziecko - w Kłodawie. Dopiero później pojawia się Mstów, Poczesna, Częstochowa. To rodzina mojego dziadka ze strony ojca.
Co ciekawe, moi pradziadkowie z drugiej strony (babci ze strony ojca) też pochodzą z Wielkopolski i też do końca nie wiem, jak znaleźli się w Częstochowie... Cóż, bardzo dziękuję za pomoc.

Bożena

8 miesiąc 6 dni temu - 8 miesiąc 6 dni temu #33330 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
ojcowie Władysława i Zofii byli kucharzami w majątkach i zapewne dlatego tak często się przemieszczali.

a przy kolejnym dziecku(brat Władysłąwa) Leopold Łosiewicz był dzierżawcą Grzegorzewa

8 miesiąc 6 dni temu #33336 przez bj2d (Bożena Staniek)
Jestem pod wrażeniem.Skąd Pani czerpie tę wiedzę?

Bożena

8 miesiąc 6 dni temu #33337 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
czy Pani ma ur. Władysława?

8 miesiąc 5 dni temu #33340 przez bj2d (Bożena Staniek)
Mam dokładną datę i miejsce, sama już nie pamiętam skąd, już wiem, z Basi.Stamtąd też wiem o rodzicach i rodzeństwie Władysława. Nie mam natomiast żadnych informacji o ślubie, podejrzewam jedynie, że to Wielkopolska.

Bożena

8 miesiąc 5 dni temu #33341 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
pełna metryka urodzenia Władysława
Załączniki:

8 miesiąc 5 dni temu #33342 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
to ślub siostry Zofii

Parafia katolicka Pęczniew, wpis 4 / 1868

Władysław Jan Główka (27 lat)
ojciec: Augustyn , matka: Antonina Lipowska
Marta Juzinkiewicz (22 lat) 100%
ojciec: Franciszek Xawery , matka: Brygida Ziółkowska (ten akt jest w arch,P. w Łodzi.

i kolejna

Parafia katolicka Koło, wpis 20 / 1896

Franciszek Paluszkiewicz (27 lat)
ojciec: Jan Paluszkiewicz , matka: Antonina Jabłońska
Marianna Józinkiewicz (37 lat) 83%
ojciec: Franciszek Ksawery Jozinkiewicz , matka: Brygida Ziółkowska

8 miesiąc 5 dni temu #33347 przez bj2d (Bożena Staniek)
Dziękuję. Może Pani coś poradzi... Jak i gdzie szukać aktów zgonu, jeśli nie znam ani daty, ani miejsca śmierci ? Czy istnieje jakakolwiek możliwość znalezienia śladu? Chodzi o moich kolejnych pradziadków, Edwarda Maryanowskiego i Jadwigę Maryanowską z Jaraczewskich. Ślad urywa i się w 1920 roku, mieli wtedy ok. 60-lat...Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Bożena

8 miesiąc 4 dni temu #33348 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
gdzie urywa się ten ślad?

o jakie tereny)miejscowości) chodzi) chociaż w przybliżeniu wtedy łatwiej coś skojarzyć.

8 miesiąc 4 dni temu #33349 przez bj2d (Bożena Staniek)
Moja prababcia, Jadwiga Jaraczewska, córka Hieronima Jaraczewskiego i Klaudii Duszyńskiej, urodzona w 1861 - Wąsewo, koło Piotrkowa Kujawskiego. Ślub z Edwardem Maryanowskim w parafii Bytoń 8.06.1889r. Edward Maryanowski urodzony w Kłodawie 4.10.1863.
Mieli prawdopodobnie 4 dzieci, dwie dziewczynki zmarły w niemowlęctwie. Pozostali: moja babcia Edyta Maryanowska, z męża Łosiewicz i jej brat Antoni, żołnierz Poznańskiego Pułku Ułanów, wyemigrował do Anglii, potem do Stanów i Kanady. Jego (i jego żony) grób odnalazłam w Montrealu, oczywiście wirtualnie. Z Poznań Project wiem, że Jadwiga i Edward z córką Edytą (ur. 1901) w roku 1920 mieszkali w Poznaniu. Dalej jest adnotacja: wyjazd do Bojanowa. Mam jedno zdjęcie z Bojanowa, na którym zidentyfikowałam Jadwigę i Edytę - czy jest tam Edward? nie wiem, to zdjęcie zbiorowe. Moja babcia Edyta wyszła za mąż w 1924 roku w Częstochowie za Ksawerego Łosiewicza, syna Władysława i Zofii. Co działo się z Jadwigą i Edwardem, kiedy i gdzie zmarli, nie mam pojęcia.
Zawracam Pani głowę historią obcej dla Pani rodziny, ale, jak pisałam, jestem pod wrażeniem Pani wiedzy. Pozdrawiam serdecznie.

Bożena

8 miesiąc 4 dni temu #33350 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
ja uwielbiam genealogię.Chętnie pomagam jak mogę.
Tu będzie trudno bo to zapewne Wielkopolska...
a może wyemigrowali ? sprawdzała Pani?
Teraz nie będe za bardzo czasowa ale pomyslę...

8 miesiąc 4 dni temu #33352 przez bj2d (Bożena Staniek)
Cała historia rodziny to właśnie Wielkopolska, trochę Kujawy, okolice Piotrkowa i Brześcia Kujawskiego, dużo śladów prowadzi w okolice Kłodawy, Kalisza... Ale są i takie perełki, że moja babcia Edyta urodziła się w Korolówce, parafia Włodawa, jej brat Antoni ożenił się w Wilnie, z Haliną Szemioth. W 1928 stacjonował z Pułkiem na Kresach, w Brodach...Gdzie babcia poznała dziadka i jakim cudem znaleźli się w Częstochowie, też do końca nie wiem... Ale do Stanów i Kanady na pewno wyjechał tylko Antoni z żoną, znalazłam dokument wypłynięcia statku... Może gdzieś wyemigrowali, choć, po 60-ce, czy ja wiem? Raczej nie dożyli drugiej wojny...

Bożena

Czas generowania strony: 0.351 s.