Rodzina Królickich akt urodzenia, ślubu, koloniści

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #40159 przez Beata Haras
Witam,
Zwracam się z prośbą o pomoc i z zapytaniem. Utknęłąm na prapradziadku Józefie Królickim. Z aktu urodzenia jego syna Władysława Królickiego urodzonego w Winownie w 1901 wynika że jest kolonistą. Pytanie gdzie mogę szukać informacji odnośnie kolonistów rejonu Winowno/Mysłów/.
Józef Królicki urodził się ok roku 1850 ( brak aktu urodzenia ), w 1881 w Brudzowicach/Winownie wziął ślub z Julianna z d. Bańska ( mam akt ślubu, wynika z niego tylko ze rodzicami Józefa jest Michał Królicki i Maryjanna z d. Konopnickich ). Michał i Maryjanna wzieli ślub w 1840 r w Koziegłowkach ( brak aktów urodzenia czy ślubu ).
Skoro Michał ojciec Józefa brał ślub w Mysłowie gmina Koziegłówki to podejrzewam że też jest kolonistą.
Jak uzyskać informacje o kolonisach tych terenow, skad, kiedy przybyli?
Jak uzyskać informacje ile dzieci miał Jozef i Maryjanna ? Prawdopodobnie z opowieści babci ( ktora juz nie zyje ) rodzice Józefa uciekł z terenów Galicji po przewrotach Jakuba Szeli i mordowaniu polskiej szlachty.
Możę gdzieś ktoś się natknął na jakieś informacje, nazwisko, może posiada jakieś skany aktów urodzenia/ślubów.
Za każdą wskazowkę, pomoc z góry dziękuję.

Beata
Ostatnia3 lata 10 miesiąc temu edycja: Beata Haras od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40160 przez Krzysztof Kucharski
The following user(s) said Thank You: Beata Haras

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40161 przez Beata Haras
Niby to po polsku napisane a nie moge odczytac aktu :(, miejsce urodzenia Michała i rodzice ( Jan  Krolicki i Kunegunda z ?? ) skąd pochodzili ..... Maryjanna corka Stanisława Konopnickiego.

Beata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40162 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Rodzina Królickich akt urodzenia, ślubu, koloniści
Chyba Radgoszcz, a Kunegunda była z Kąckich.
The following user(s) said Thank You: Beata Haras

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40185 przez Beata Haras
Witam,
Panie Rafale, dziękuję za rozszyfrowanie miejscowości Radgoszcz. Już skontaktowałam sie z archiwum diecezji tarnowskiej. Dokładnie pisze tam wieś Radgoszcz Cyrkuł tarnowski :). Tam nie mają skanów więc zostaje poczekać mi na uprzejmość księdza który zaoferował się sprawdzić moich przodków.

Beata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie