Topic-icon Ludwik Henrych

1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #40745 przez Bożena Czynszak
Szukam informacji o Ludwiku Henrychu  (ok. 1774-1882 - 21.09.1838) rewizorze Komory Celnej miasta Krzepic w latach 1810-1812. Jak długo pracował w Krzepicach? Nie wiem co się z nim działo w latach 1806-1810 i 1813-1815. Szukam też dokumentów poza metrykalnych.
W Krzepicach urodziło mu się dwoje dzieci (być może więcej), których dalszego losu nie znam:
Ignacy Lucjan Karol (5.10.1810 - xxx) Krzepice U 51/1810
Ludwik Julius (29.02.1812 - xxx) Krzepice U 25/1812

Nazwisko mogło być zapisane: Henrych, Henryk
Żona: Magdalena Helena z Czapskich zapisywana jako Helena lub Elena

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 1 tydzień temu #40746 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Ludwik Henrych
Całkiem niedawno szukałam w genetece dla siebie   i jakoś w głowie mi zostało nazwisko Henrych.  W  1816 roku  urodził się Józef syn Ludwika i Heleny Czapskiej  ( Wieluń ).
W 1865 odbył się ślub Ludwika syna Ludwika i Heleny z Emilią Tymienicką  w parafii Pęczniew. Proszę przejrzeć Geneteka pl. woj. łódzkie. Jest więcej danych. Może się przydadzą.
pozdrawiam

B. Szwarcer

1 miesiąc 1 tydzień temu #40748 przez Bożena Czynszak
Replied by Bożena Czynszak on topic Ludwik Henrych
Tak. O tego właśnie mi chodzi. Szukam informacji o jego pracy w Krzepicach. Genetekę przeryłam wzdłuż i wszerz choć łacina i rosyjski stanowią duży problem i tam w niezindeksowanych metrykach jeszcze coś mnie może zaskoczyć. Tak samo FamilySearch. Edytowałam rok bo faktycznie ten 1816 mógł być mylący. Późniejsza karierę mam choć ewentualne dodatkowe źródła mile widziane.

1 miesiąc 1 tydzień temu #40771 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Ludwik Henrych
Proszę zerknąć na tę stronę. Może to będzie coś nowego.

myszkowscy.pl/tarczalowscy.html

B. Szwarcer

1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #40775 przez Bożena Czynszak
Ten sam. Cieszy, że autor strony skorzystał z informacji. Szukam pozostałych lat.
W 1825 r. był świadkiem na chrzcie Antoniego Dionizego syna Wojciecha Markowskiego i Marianny w Tłokini a pracował w Kaliszu. Może przy okazji pracy w Krzepicach też pojawiał się w okolicznych parafiach?

1 miesiąc 4 dni temu #40787 przez Bożena Czynszak
W 1809 r. ochrzcił jednego i pochował dwóch synów w Kaliszu.

Czas generowania strony: 0,000 s.