Wierzbińscy / Wierzbiccy z parafii Tarnawa, potomkowie Agaty ur ok. 1838

  • Lech Konrad Powichrowski
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #42587 przez Lech Konrad Powichrowski
Poszukuje miejsca urodzenia oraz rodzicow Agaty (albo Agnieszki) Wierzbinskiej ur. ok. 1838, a ktora miala z troje nieslubnych  dzieci urodzonych w Poskwitowie k/Iwanowic w latach 1857-1865. Poskwitow to folwark klucza iwanowickiego, gdzie Agata byla "wolna sluzaca" wg. aktu urodzenia jej syna Jana Werzbinskiego z 28.08.1865.

Gwoli scislosci, pozostale nieslubne dzieci Agaty to:

1. Jozefa Wierzbinska ur. 1857, zamezna w 1883 w Iwanowicach
2. Ignacy Wierzbinski ur 1862 zonaty w 1884 z Katarzyna Platek z Iwanowic

Jan Wierzbinski ozenil sie w Zawierciu-Kromolowie w par. Sw. Mikolaja w 1897 z Katarzyna z Karwow z Ogrodzienca.
Jan Wierzbinski przenosil sie chyba wielokrotnie, bo jego dzieci z tego malzenstwa rodzily sie dzieci

1. Kazimierz w Sosnowcu w 1897 (Akta Legionow Polskich)
2.  Ryszard w Dabrowie pow. Bedzin w 1899 (Akta Legionow Polskich)
3. Rajmund w Swaryszowie par. Tarnawa w 1902 (akt nr. 15), moj dziad macierzysty

Wiem, ze rodzina Dziada, Wierzbiccy, mieszkala w pobliskim Mstyczowie, gdzie jako dziecko jezdzilem w latach 60-tych. Moze sa to potomkowie Ignacego z 1862 roku.

Tajemniczy sa dla mnie rodzice Agaty, matki mego pradziadka Jana. Co do tego, kto byl ojcem Jana, nie mam zamiaru dociekac, bo nie mam zadnego znajomego meskiego potomka z tej linii by mu zrobic test DNA, a zreszta po co?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie. Lech K. Powichrowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie