Nazwisko Ryś

Więcej
14 lata 2 tygodni temu - 14 lata 2 tygodni temu #1973 przez Anna Stelmach
Nazwisko Ryś was created by Anna Stelmach
Witam wszystkich

Poszukuję informacji o rodzinie Ryś ( możliwa pisownia Rysch). Mój pradziadek Józef Ryś urodził się 10 grudnia 1870 w Pacanowie parafia Truskolasy. Jego rodzice to: Fryderyk ( Frydrych ) Ryś i Ludwika Ryś zd. Mec ( możliwa pisownia Metz ).

Pozdrawiam
Ostatnia14 lata 2 tygodni temu edycja: Anna Stelmach od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1974 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Nazwisko Ryś
Sugeruję kontakt z kolegą Ryś Józefem - członkiem naszego Towarzystwa. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1976 przez Anna Stelmach
Replied by Anna Stelmach on topic Odpowiedź:Nazwisko Ryś
Józef Ryś to mój tata, który zarejestrował się tu jakiś czas temu, ale jakoś nie miał czasu aby tu napisać, więc ja postanowiłam zająć się poszukiwaniami :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1979 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Odpowiedź:Nazwisko Ryś
Witam Pani Anno

Adalbertus Rys ur 1794r Zdziarzec Rzeszow

www.geneanet.org/

W tym linku znajdzie Pani pochodzenie nazwiska Rys Rhys Ryss

Mec i Metz

Logowanie Besplatne
np
Rhys siega 1150r Wales

Rys
Dania 1661r
Szwecja 1665r
Szwajcaria 1587r itd

Gierlik Henryk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu - 14 lata 1 tydzień temu #1985 przez Anna Stelmach
Replied by Anna Stelmach on topic Odpowiedź:Nazwisko Ryś
Dziękuję serdecznie za odpowiedź i linka . Jestem w posiadaniu niepotwierdzonych informacji, że Fryderyk i Ludwika Ryśch przybyli do Polski z Królewca - Prus Wschodnich, ale w którym roku to nie wiem.Z dokumentów jakie posiadam( mam akt urodzenia brata pradziadka z 1882 roku z parafii Kamionna) wynika, że Fryderyk był rzemieślnikiem( jest zapis rzemieślnik w Tartaku Baczkowskim,obecnie to chyba Łochów Fabryczny)W historii Łochowa znalazłam informację, że w 1873 roku w lesie został zbudowany tartak a później kuźnia i fabryka odlewów żelaznych( chyba braci Perlis(-c?), tu od 1882 do 1898 pracował( przyuczał się do zawodu) pradziadek Józef, który też był rzemieślnikiem a konkretnie giserem czyli odlewnikiem). Znalazłam również zapis, że "...niektórzy twierdzą, że pierwsi kowale przybyli z miejscowości " Banki" kolo Częstochowy...", wspomniano tam również o napływie niemieckich kolonistów.Może jest to błąd w pisowni i chodzi o Panki, a przeglądając forum i zasoby znalazłam informację, że była tam huta.Przypuszczam, że mieszkali w Pacanowie skoro tam się pradziadek urodził. Oj szkoda, że mieszkam tak daleko ...ciężko tak szukać na odległość. A jeżeli rzeczywiście przybyli z Królewca to ja nie mam pojęcia gdzie dalej szukać :(
Ostatnia14 lata 1 tydzień temu edycja: Anna Stelmach od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #1996 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź:Nazwisko Ryś
Jestem teraz przy kwerendzie parafii Truskolasy(na razie w latach 50 i 60-tych ),wiec jak dotrę do czasów późniejszych,to dam znać. Są już chyba z tych czasów mikrofilmy,a nasze archiwum je wypożycza oraz dla nas też sprowadza z innych miast.Proszę do nich zadzwonić lub napisać,co Panią interesuje ,to pewnie dadzą znać,czy mają.Jutro sprawdzę,czy lata 70-70 mają mikrofilmy.
Pozdrawiam- Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie