Wólka Bankowa - nazwisko Pawlik

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #3523 przez Renata Florczyk
Replied by Renata Florczyk on topic Odp: Wólka Bankowa - nazwisko Pawlik
Dzień Dobry.
Serdecznie dziękuję Panu za te cenne informacje.
Pozdrawiam.
Renata Florczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #3526 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: Wólka Bankowa - nazwisko Pawlik
Więc czego szukamy Pani Renatko - parafii Chełmo czy Chełmno ???
Parafia Chełmno to parafia w gminie Dąbie, powiatu i dekanatu łęczyckiego ,diecezji warszawskiej guberni kaliskiej.
Pani zapewne chodzi jednak o parafię Chełmo guberni piotrkowskiej. Jest więc tak jak wskazuje Pan Michał.
Wymieniłem Pani miejscowości tworzące tą parafię przed 1900 rokiem i wskazałem miejscowość Wólka bez przymiotnika „Bankowa” - bo tak się wówczas w oficjalnych wykazach nazywała. Zgaduję, że dzisiejsza Wólka Bankowa wchodząca w skład parafii Chełmo przymiotnik „Bankowa” zyskała po 1900 roku. Ale to tylko moje przypuszczenie.
Pozdrawiam Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #3528 przez Renata Florczyk
Replied by Renata Florczyk on topic Odp: Wólka Bankowa - nazwisko Pawlik
Panie Florianie,
Bardzo Panu dziękuję za pomoc, jak również innym osobom z tego forum. Oczywiście chodzi o Chełmo, gmina Wielgomłyny, tak jak w załączniku. Przepraszam za pomyłkę. Wólka Bankowa to rodzinna wieś mojej Babci Józefy Zborowskiej z domu Pawlik, która urodziła się 18-05-1903r. Próbuje w ten sposób znaleźć jakieś początkowe informacje, które pozwolą mi na odszukanie Jej aktu urodzenia i małżeństwa,a może nawet chrztu. Być może moje prośby o informacje są mało precyzyjne, ale na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, ze jestem tu nowicjuszem i nie bardzo potrafię sobie to wszystko jakoś poukładać. Z drugiej strony nie chciałabym przerwać tych moich poszukiwań, bo kronika rodzinna, którą tworzę zawiera już sporo danych.Do tej pory udawało mi się kompletować informacje bez problemu. Schody zaczęły się teraz, kiedy cofam się w czasie coraz bardziej wstecz jeśli chodzi o moich Przodków.
Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za pomyłkę.
Renata Florczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #3529 przez Renata Florczyk
Replied by Renata Florczyk on topic Odp: Wólka Bankowa - nazwisko Pawlik
Oczywiście Chełmo. Przepraszam za pomyłkę.
Dziękuję za pomoc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie