Magnuski

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #713 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odp:Magnuski
Panie Jacku
Dziękuję za podpowiedź, chętnie obejrzę chociaż rodzina Magnuskich nie jest w kręgu moich poszukiwań.
Nazwisko to zapamiętałam z powodu bardzo częstego występowania we wszystkich rodzajach akt metryklalnych we wsi, która mnie interesuje.
Pozdrawiam, Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #714 przez Gabriela Kuchna
Replied by Gabriela Kuchna on topic Odp:Magnuski
Pani Urszulo

Dziękuję za dodatkowe informacje. Tak się składa, że Magnuscy przybyli w te rejony około 1820 roku. Do Dębowca nawet o 2 (?) lata później, niż do Poczesnej. Mimo to informacje w archiwum państwowym mogą świetnie uzupełnić to, co już wiemy. Zastanawiam się, czy istnieje możliwość ściągnięcia mikrofilmów do Opola. Byłoby mi o wiele łatwiej.

Jacku

Bardzo dziękuję za uznanie w imieniu wlłasnym i pozostałych współtworzących.

Gabrysia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #715 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odp:Magnuski
Pani Gabrysiu,
Archiwum w Częstochowie może wykonać skan na płycie CD. o ile dobrze pamiętam cena wynosi 6 zł za stronę dokumentu + 2 zł za płytkę i jeśli się nie mylę to mogą wysłać pocztą za zaliczeniem pocztowym.
Proponuję, aby skontaktowała się Pani z archiwum i ustaliła warunki ( potwierdziła moje informacje ). Jeśli idzie o księgę ludności to mogą być nawet cztery strony. Natomiast w przypadku ksiąg metrykalnych to trzeba przeglądać je kolejno, a za kwerendę wykonaną przez pracowników archiwum jest osobna opłata.
Ja aktualnie przeglądam księgi z Poczesnej ( rok 1831 ) i następne, więc mogę dla Pani wynotować przy okazji dane dotyczące Magnuskich. Czy interesują Panią również przypadki kiedy byli świadkami lub chrzestnymi?
Urszula

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #716 przez Gabriela Kuchna
Replied by Gabriela Kuchna on topic Odp:Magnuski
Bardzo dziękuję za kolejne informacje.
Oczywiście, że jestem zaiteresowana każdą wzmianką o Magnuskich. Będę bardzo wdzięczna.

Gabrysia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #717 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp:Magnuski
Z tego co pamiętam p.Dorota Czech z Arch.Państw. w Częstochowie także interesowała się Magnuskimi. Warto i do niej zwrócić się meilowo.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 5 miesiąc temu #721 przez Gabriela Kuchna
Replied by Gabriela Kuchna on topic Odp:Magnuski
Bardzo, bardzo dziękuję! Już wysłałam maila. Mam nadzieję, że dotrze.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam
G. Kuchna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie