Szukam informacji na temat rodzin Lizurejów

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #3862 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Odp: Szukam informacji na temat rodzin Lizurejów
Witam Panie Przemysławie! Szukając moich korzeni dotarłam do Przystajni w woj. częstochowskim. Mój dziadek (do niedawna wiedziałam że nazywał się BEM (tak jak ja z domu) ale w akcie zgonu jest nazwisko BEIM Piotr urodził się w Kamieńskiej, parafii Przystajń w roku 1869. Miał kilku braci i siostrę. Jedna z nich (nie znam imienia) wyszła za mąż za Pana o nazwisku LIZUREJ.Tę informację mam od kuzynki Gosi Bronny z Dąbrowy Górniczej (z domu Bejm), która jeździała do tej naszej ciotki LIZUREJ na wakacje do Kamieńskiej. Ja pochodzę z Dąbrowy górniczej ale obecnie mieszkam w Warszawie. Mój dziadek Piotr Beim prawdopodobnie jako młody człowiek przeprowawdził się do dzielnicy Dąbrowy - Gołonoga i tam ożenił się z Katarzyna z domu Góral. Piotr jest synem Józefa i Anny z domu Brodziak. Nie wiem czy "idę" w dobrym kierunku , mam nadzieję że tak, może w czymś pomogę a może mnie Pan. Serdecznie pozdrawiam. Barbara Kazimierska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #3866 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp: Szukam informacji na temat rodzin Lizurejów
Tak na marginesie, nazwiska Bejm, Bem, Beim i Böhm (znam kilka osób) pochodzą od niemieckiego słowa Böhme oznaczającego osobę narodowości czeskiej: pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6hm

Szymon Gruca
The following user(s) said Thank You: Barbara Kazimierska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #3869 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Odp: Szukam informacji na temat rodzin Lizurejów
Panie SZymonie! Dziękuje bardzo za informację o nazwisku BEM, BEIM, BEJM. Ja dopiero raczkuję i mam takie pytanie: Czy dobrze myślę że najwięcej informacji uzyskam z parafii z aktu urodzenie? Ponieważ mój dziadek urodził się w Kamieńskiej - to czy mam się zwrócić (przyjechać) do parafii Przystajń? Czy są może jakieś inne źródła poszukiwań?
Na przykład wiem, ze mój dziadek ze strony matki urodził się w Zawierciu- znam datę - ale czy mam jechać do wszystkich kościołów i pytać czy tutaj? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam Barbara :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie