WAGNER, Rędziny

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4552 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: WAGNER, Rędziny
Wagnerów szukać można m.in. na Stradomiu
Tomasz Wagner ur. 1866 (żona Julianna)
i Wyczerpach
Edward Wagner ur. 1896

Lepiej jednak posuwać się linią swych bliskich wstecz, bo nazwisko - jak już wspominałem - jest zbyt popularne.
The following user(s) said Thank You: hanna wiatr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4595 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: WAGNER, Rędziny
W spisie obywateli miasta Nowa Częstochowa sporządzonym 24 sierpnia 1837 r. figuruje dwóch Franciszków Wagnerów.
Akra notariusza Budrewicza (Not.Budrewicz 16 AP Cz)
The following user(s) said Thank You: hanna wiatr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4740 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Odp: WAGNER, Rędziny
Na stronie Genealodzy.Pl - znalazlam tlumaczenie aktu slubu z Redzin w ktorym wzmiankowane jest nazwisko Wagner.

Pozdrawiam.

A.F.
_______________________

27 Rędziny
Działo się we wsi Rędziny siedemnastego (dwudziestego dziewiątego) września tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego piątego roku o godzinie czwartej po południu. Oświadczamy, że w obecności świadków Tomasza Kacperkiewicza, lat pięćdziesiąt jeden i Jana Angory ?), lat trzydzieści osiem, zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Janem Pasek (Janem Pasek), kawalerem, wyrobnikiem, zamieszkałym we wsi Rędziny, lat dwadzieścia siedem, urodzonym we wsi Bronowice parafii Szczekociny, synem Franciszka i Anny z domu Kubara małżonków Pasek i Wiktorią Pietrzak (Wiktorią Pietrzak), panną, lat osiemnaście, przy rodzicach Antonim i Matyldzie z domu Wagner małżonków Pietrzak gospodarzy, we wsi Rędziny zamieszkałej, urodzoną we wsi i parafii Kłomnice. Związek ten poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym kościele parafialnym dwudziestego siódmego sierpnia (ósmego września), trzeciego (piętnastego) i dziesiątego (dwudziestego drugiego) września tego roku. Pozwolenie na wstąpienie w związek ojca panny młodej osobiście uczestniczącego zostało zgłoszone ustnie. Nowożeńcy oświadczają, że nie zawierali umowy przedślubnej. Religijny obrzęd zawarcia małżeństwa został odbyty przez nas administratora parafii Rędziny księdza Bolesława Wróblewskiego. Akt ten stawającym i świadkom niepiśmiennym przeczytany, przez nas podpisany. Ks. Wróblewski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4741 przez hanna wiatr
Replied by hanna wiatr on topic Odp: WAGNER, Rędziny
Bardzo dziękuję za pomoc P.Anno.Ja też znalazłam ten wpis- nawet kontaktowałam się z P.Paskiem, niestety nie miał wiecej danych o Matyldzie Wagner, a mam pewne podejrzenie że mogła Ona być siostrą mojego pradziadka,Józefa Wagnera ur.27.01.1856 w Redzinach.Józef zaś był synem Jana Wagnera i Jadwigi Pietrzak słub wzieli w 1849 w Rędzinach./te wszystkie dane pomogła mi zebrać Koleżanka Krystyna poznana na tej witrynie,za co jestem jej bardzo wdzięczna bo niestety nie mam możliwości sprawdzić akt u zródeł.
P.Aniu jak coś jeszcze Pani znajdzie ad.Wagner będę szczęśliwa bo utknełam i stoję.Pozdrawiam H.Wiatr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7699 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic WAGNER, Rędziny
Pani Hanno,

Przy okazji wlasnych poszukiwan, znalazlam drugi slub Jana Wagnera l. 31, (wdowca po Jadwidze z Pietrzakow), syna Wladyslawa i Franciszki z Szylerow, plociennikow z Redzin z panna Maryanna Finke l.25 ur. w Redzinach, corka Jozefa i Maryanny z Szefertow.

Slub odbyl sie 13 wrzenia 1859 r. w Redzinach - akt N° 19.

Pozdrawiam.

A.F.
The following user(s) said Thank You: hanna wiatr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie