Prosba do odwiedzajacych archiwum

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5382 przez zolwik q
Prosba do odwiedzajacych archiwum was created by zolwik q
Witam serdecznie. Mam pewna prosbe do osob ktore maja w planach odwiedzic archwium diecezjalne w Czestochowie.
Czy ktos moglby odnalezc dla mnie akt slubu moich pradziadkow?
W zamian moge pomoc w odnalezieniu czegos w archiwum w Pelplinie.
Interesuje mnie parafia w Wielgomlynach - sluby, lata 1908 - 1911.
Malzonkowie - Jan Nowak i Zofia.
Bardzo bym byla wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #5383 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Prosba do odwiedzajacych archiwum
W zakresie 1905-15 w Wielgomłynach nie ma ślubu Jana Nowaka z Zofią.
Są w 1908 z Teklą i w 1911 z Józefą. Nawiasem mówiąc nawet gdyby był to nie znając nazwiska panieńskiego Zofii, to trochę duże ryzyko byłoby uznawać ich w 100% za swoich przodków (?)
Ostatnia12 lata 2 miesiąc temu edycja: Sławomir Worwąg od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5384 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: Prosba do odwiedzajacych archiwum
Panie Sławku to zależy przecież od dodatkowych czynników. Może Pani Daria ma lub będzie mieć inne dokumenty uwiarygadniające daną parę. Np. akt ur. babci/dziadka z okresu niedługo po ślubie, względnie akta ur. innych dzieci tej pary.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5385 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Prosba do odwiedzajacych archiwum
Na razie nie ma
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/forum/s...lic-wielgomynow#5372
a od nich właśnie trzeba zacząć, czyli od rzeczy podstawowej i najbardziej wiarygodnej - aktu urodzenia pradziadka Antoniego, w którym będzie podane nazwisko panieńskie matki - przecież nawet nie możemy być pewni, że matka miała na imię Zofia, skoro nie ma na to żadnego dokumentu - zdarza się przecież, że imię, pod którym powszechnie jest znana jakaś osoba, nie jest imieniem ze chrztu!

Jeśli pradziadek urodził się w parafii Wielgomłyny w 1911, to teraz po pierwsze trzeba zadzwonić do AP Piotrków i zapytać, czy już USC przesłało do nich księgę z tego rocznika, i jeśli tak, zamówić skan dokumentu. Znając dokładną datę chrztu, nie powinni żądać opłaty za kwerendę. I dopiero potem podejmować kolejne kroki, żeby nie szukać po omacku i przypadkiem nie zrobić wywodu obcym przodkom.
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kukuła, zolwik q

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5386 przez zolwik q
Replied by zolwik q on topic Odp: Prosba do odwiedzajacych archiwum
Imie mojego pradziadka matki znam z jego aktu zgonu.
Ale ok zrobie tak jak pisze Pan Slawek. Zadzwonie do archiwum i zamowie ten akt chrztu. Odezwe sie jak juz bede znac nazwisko Zofii. Dziekuje. :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5406 przez zolwik q
Replied by zolwik q on topic Odp: Prosba do odwiedzajacych archiwum
Wlasnie przed chwila skonczylam rozmawiac z Pania z AP w Piotrkowie Trybunalskim i powiedziala mi ze niestety jeszcze tych aktow z USC nie maja. Ale dowiedzialam sie tez ze ksiagi metrykalne z chrztami z 1911 (tego roku urodzil sie moj pradziadek) sa juz w archiwum diecezjalnym w Czestochowie. Wiec chcialabym prosic jak ktos bedzie wybieral sie do Czestochowy czy moglby sprawdzic jego akt chrztu.
Znam dokladna date ur: 24 lipca 1911 roku - parafia Wielgomlyny - Antoni Nowak. Pozdrawiam!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie