Topic-icon Bator,Kupiec

6 lata 11 miesiąc temu #5878 przez Pawcio (Paweł Bator)
Witam,poszukuję jakichkolwiek danych na temat przodków mojego pradziadka,Franciszka Batora,pochowanego w Mierzycach w 1944,wiem,że miał siostrę,która po mężu nazywała się Kołodziej,ale nic o niej nie wiem,a czy miał jeszcze jakiś krewnych nie wiem,jeśli ktoś zamieszkuje bliskie tereny Mierzyc i zna kogoś,byłbym wdzięczny...
Poszukuję również rodziny ze strony mojej prababci-Antoniny Bator,z domu Kupiec,jej siostrzeniec,Adam Kupiec mieszkał,bądź mieszka w Mierzycach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #5880 przez Anna Hołubiczko (Anna Hołubiczko)
Mój pradziadek Antoni Bator pochodził z Raduczyc, pochowany jest w Osjakowie. Miał trzy żony. Pierwsza jest nieznana. Druga Józefa Makos - moja prababcia. A trzecia miała na imię Elżbieta. Nazwiska nie znamy. Z tego co wiemy Antoni miał brata Rocha, który mieszkał w Drobnicach. Batorowie mieszkają nadal w Wieluniu. Z tego co pamiętam z tamtejszych cmentarzy, nazwisko Bator często się pojawiało. Część rodziny jest też w Częstochowie.

Imiona dzieci Antoniego to: Władysław, Franciszek, Marianna (moja babcia), Stanisław, Józef, Janina.
A i jeszcze ojciec Antoniego miał na imię Franciszek.
Pozdrawiam:)

Poszukuję: Hołubiczko, Weese, Heinrich, Łagodziński, Brust.

6 lata 11 miesiąc temu #5881 przez Pawcio (Paweł Bator)
Replied by Pawcio (Paweł Bator) on topic Bator,Kupiec
Dziękuję za tak szybką odpowiedź?
A ta miejscowość-Osjaków to daleko znajduje się od Mierzyc?
A Twoja babcia jak ma na nazwisko?

6 lata 11 miesiąc temu #5882 przez Anna Hołubiczko (Anna Hołubiczko)
Jeśli są to Mierzyce, o których myślę czyli w łódzkim to ok. 25 km. Moja babcia miała na nazwisko po mężu Eugeniuszu, Pelińska. Jej córka, a moja Mama w dzieciństwie dużo przebywała w tamtych rejonach i odwiedzała różne rodziny. Jak by Pan może napisał coś więcej np. o dziadkach, rodzicach tzn. imiona i nazwiska to może jej się coś przypomni jeszcze:)

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #5885 przez Pawcio (Paweł Bator)
Tak,Mierzyce w łódzkim
Dobrze,mój pradziadek-Franciszek Bator,mieszkał w Mierzycach z żoną Antoniną,mieli 8 dzieci(Mariana(mojego dziadka),Eugeniusza,Jana i Władysława oraz Marię,Annę,Janinę i Helenę),mój pradziadek zmarl w 1944r. podobno 8 grudnia,jest pochowany na cmentarzu w Mierzycach,po smierci mojego pradziadka,moja prababcia wyjechała do Węgorzyna z dziećmi.
Z tego,co pamięta mój dziadek,to pradziadek Franciszek miał siostrę,po mężu nazywała sie Kołodziej i brata,który mieszkał w Wieluniu,ten bratmiał syna i córkę i tyle wiem o swoim pradziadku i jego przodkach.
Moja prababcia Antonina nazywała się z domu Kupiec,miała brata,ale dziadek nie pamięta imienia,wie tylko tyle,że ten brat miał syna Adama.
Co do imion i nazwisk,To moja prababcia-Antonina Bator(Kupiec) urodziła się 1902 roku,zmarła 14.08.1991r. w Węgorzynie,o pradziadku Ci napisałem,co do dzieci,to najstarsza była Helena(Makos po mężu)pochowana w Ginawie,potem Władysław,o nim wiem niewiele,ponieważ wyjechał do Francji i mój dziadek nie utrzymuje z nim kontaktu,Eugeniusz mieszkał w Ozimku i tam jest pochowany,Maria(Kontek po mężu) pochowana w Sycowie,Jan mieszkał i zmarł w Węgorzynie,Anna(Gajewska po mężu)mieszka w Ginawie,jest najstarszą z żyjących,Janina(Kucharska)mieszka też w Ginawie,jest najmłodsza z całej rodziny i mój dziadek Marian Bator,ur. się 7.10.1937r. i mieszka ze mną w Mąkoszycach

6 lata 11 miesiąc temu #5892 przez Anna Hołubiczko (Anna Hołubiczko)
Niestety nie mam dobrych wieści. Nie znalazłyśmy z Mamą nic co by łączyło nasze rodziny. W tamte rejony jeżdżę raz na rok koło czerwca albo lipca. Może dowiem się wtedy czegoś ciekawego:)

6 lata 11 miesiąc temu #5894 przez Pawcio (Paweł Bator)
Dziękuję i za te,które otrzymałem od Ciebie.
Byłbym wdzięczny,ja też planuje wybrać się do Mierzyc na grób swojego pradziadka,więc może czegoś też się dowiem
Pozdrawiam

Czas generowania strony: 0.515 s.