Parafia Mieleszyn - szukam ksiąg

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #6428 przez Piotr Glądała
Parafia Mieleszyn - szukam ksiąg was created by Piotr Glądała
Witam

Od dłuższego czasu szukam ksiąg parafialnych z kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Mieleszynie ( diec. kaliska). Chodzi mi o księgę z lat 1747-1809. Z zebranych informacji wynika że owa księga widnieje w wykazie sporządzonym przez ks. W. Patykiewicza w 1958 roku. Czyli wojna ją oszczędziła. Jako miejsce jej przechowywania w 1958 roku ksiądz W.Patykiewicz podaje probostwo w Mieleszynie. Jednak tam jej nie ma. Ma to potwierdzenie w publikacjach zbiorów Archiwum Archidiecezjalnego w Częstochowie autorstwa ks.prof.W.P Wlaźlaka. Pisałem już do różnych archiwów. Nikt nic nie wie. Przyznam że zaczyna mi brakować pomysłów gdzie jej szukać. Może ktoś z kolegów badaczy z tego terenu wie coś na temat tej księgi ? Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam
Piotrek

Pozdrawiam
Piotr Glądała
www.gladala.com
Ostatnia11 lata 7 miesiąc temu edycja: Piotr Glądała od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6429 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Parafia Mieleszyn - szukam ksiąg
Jest w AACz, a także tu:
familysearch.org/search/image/index#uri=...79794%3Fcc%3D1867931
dostępna dla mormonów

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6431 przez Piotr Glądała
Replied by Piotr Glądała on topic Parafia Mieleszyn - szukam ksiąg
Dziękuje Panie Sławku ... Super wiadomość. Zatem czeka mnie wycieczka do Częstochowy :D

Pozdrawiam
Piotrek

Pozdrawiam
Piotr Glądała
www.gladala.com

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #6433 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Parafia Mieleszyn - szukam ksiąg
Piotrek,
dzisiaj sprawdziłem w IV tomie rocznika, gdzie ks. Wlaźlak odnotowuje, że poza księgą zmarłych 1648-1738 (KM 648; digital 302-4), reszta ksiąg pozostaje w archiwum parafialnym - w tym księga, o której wspominasz ty i Sławek Worwąg. Jej cyfrowe odwzorowanie jest jednak w Częstochowie (digital 506-9); sama księga w archiwum parafialnym księga ma numer KM 1. Może nie było jej w Mieleszynie, bo była w digitalizacji?

pg
Ostatnia11 lata 7 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6436 przez Piotr Glądała
Replied by Piotr Glądała on topic Parafia Mieleszyn - szukam ksiąg
Piotrze, dzięki na informacje. Kiedy szukałem tej księgi sugerowałem się pierwszym tomem Rocznika oraz starszym wydaniu, Katalogu najstarszych ksiąg... z 2008 roku. Ważne że jest :) Od wczoraj świętuje :D

Jeśli jej cyfrowa kopia jest w AACz to proszę jeszcze napisać czy jest udostępniona do przeglądania ?

Pozdrawiam
Piotrek

Pozdrawiam
Piotr Glądała
www.gladala.com

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6444 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Parafia Mieleszyn - szukam ksiąg

Piotr Glądała napisał: Jeśli jej cyfrowa kopia jest w AACz to proszę jeszcze napisać czy jest udostępniona do przeglądania ?


Jeśli jest kopia cyfrowa, to jest udostępniona - wszystkie zasoby w postaci cyfrowej są dostępne na miejscu.

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie