Poszukiwania przodków i potomków rodziny Daroń (Broniszew)

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6489 przez Igor Daron
Poszukuję informacji na temat moich przodków z rodziny Daroń Antoni. Mój dziadek Daroń Antoni urodził się 1892 r., w Broniszew koło Mykanow, jego rodzice to Walenty i Marjanna.
Koligacje rodzinne, historia rodziny, jej pochodzenie, krewni, chodzi o wszystkie informacje, które ułatwią ustalenie drzewa genealogicznego.

Na chwile obecna nie mam mozliwości przyjazdu do Czestochowy (mieszkam w Rosji) i prowadzenia poszukiwań tu na miejscu, dlatego byłabym bardzo wdzieczna za wszelkie informację, za pośrednictwem ninejszego forum, lub na adres mailowy: dia67mr@gmail.com
Pozdrawiam, Igor Daroń
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #6490 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Poszukiwania przodków i potomków rodziny Daroń (Broniszew)
Tak na szybko - w Archiwum Archidiecezji brak akurat rocznika 1892 (urodzenia). Być może jest w Archiwum Państwowym w Częstochowie - należałoby zapytać archiwum@archiwum.czestochowa.um.gov.pl
W parafii Mykanów dość często spotkałem nazwisko Daroń, ale należałoby zacząć właśnie od aktu urodzenia dziadka z w/w roku.

Michał
Ostatnia11 lata 7 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6501 przez Igor Daron
Dzięki za link!
Mam na imię Igor. Jestem z Rosji. Mój dziadek Antoni został wcielony do armii rosyjskiej(w 191? r.). W czasie wojny(pierwsza wojna światowa), został poważnie ranny. Rany leczył na Kaukazie. Nie był w stanie powrócić i pozostał w Rosji. Pisał listy, ale stracił kontakt z rodziną. Teraz próbuję poprawnie napisać kwerendę w archiwum, staram się nauczyć czytać i pisać po polsku. Lecz..., jeszcze źle wychodzi :(
Pozdrawiam, Igor

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6527 przez Ireneusz Niemczyk
Panie Igorze!

Wysłałem Panu na maila prywatnego akt chrztu nr 53 Leonarda Daronia z 1836, z parafii Mykanów.

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #6543 przez Igor Daron
Dzień dobry, drodzy Pan Ireneusz!

Bardzo wdzięczny Pan znaleźć informacje. Jeśli Pan udaje się znaleźć więcej informacji, to proszę wysłać na ten adres dia67mr@gmail.com.
Jeszcze raz dziękuję.

Z poważaniem, Igor Daron′
P/S
Przepraszam za ewentualne błędy w listu.
Ostatnia11 lata 6 miesiąc temu edycja: Igor Daron od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie