Topic-icon Woyciech Rudnicki i Franciszka Adryan(Adryanowicz)

9 lata 1 miesiąc temu #5082 przez Anna Stręgiel
Witam.

Ok. 1846 r. w Kłobucku urodziła się Julianna Rudnicka, córka Wojciecha Rudnickiego i Franciszki z Adryanów.
To moje najnowsze odkrycie genealogiczne i ... nowa parafia-Kłobuck!
Mam prośbę do osób, które mają przodków w tej parafii o sprawdzenie, czy w Waszych drzewach pojawiają się te nazwiska?

Będę wdzięczna za każdą informację.

Pozdrawiam.
Anna Stręgiel

Pozdrawiam.
Anna

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #5083 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Woyciech Rudnicki i Franciszka Adryan(Adryanowicz)
Zgadza się 1846. Akt na skrzynce
pozdrawiam
Piotr

9 lata 1 miesiąc temu #5085 przez Inna Kart
Czy ktoś mógłby pomóc w ustaleniu do której parafii w Kłobucku należała ulica Kasztanowa w latach 1952 do 1960.
Szukam aktu zgonu bez którego chyba nie ruszę z miejsca
a ponieważ nie jestem pewna roku ,w którym nastąpił zgon chciałabym ograniczyć zakres poszukiwań.

9 lata 1 miesiąc temu #5088 przez Joanna Tomżyńska
W Kłobucku "od zawsze "była tylko jedna parafia św. Marcina.
Druga istnieje od niedawna.
Joanna

9 lata 1 miesiąc temu #5092 przez Marek C. Rokosa
W parafii Truskolasy spotkałem się z nazwiskiem Hadryan.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna Stręgiel

9 lata 1 miesiąc temu #5093 przez Roman Wierus
A ja w lustracji kłobuckiej 1789 znalazłem nazwisko Adryan we wsi Pustkowie Grodziskie obok Grodziska:
Szymon Adryan żonaty, syn Jakub 8 lat, Filip 1 rok, Józefa 3 lata.

W tym pustkowi były tylko dwa domy.
Szymon posiadał: konia, 2 woły, 4 krowy, 6 owiec i 15 uli. :)

pozdrawiam,
Roman

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #7798 przez Anna Stręgiel
Witam.
Szukam aktu małżeństwa (lata 1836-1845) Woyciecha Rudnickiego i Franciszki Adryan (Adryanowicz).
Pierwszy ślad tego małżeństwa znajduje się w par. Kłobuck. Tam, w 1846 r. urodziła się ich córka Julianna. Woyciech został tam zapisany jako gościnny i podpisał się pod tym aktem.Miał 30 lat. Koleny ślad- par. Sulmierzyce, gdzie rodzą się 2 kolejne ich córki (Marianna - 1849 i Florentyna - 1853 r.). Wojciech - karczmarz. Ostatni ślad - par. Grocholice k. Bełchatowa. Tam córki wychodzą za mąż, a w 1896 r. umiera sędziwy Woyciech.W akcie zgonu jest zapisane,że był synem Szczepana i Józefy z Kaszyńskich, miejsce urodzenia - nieznane.

W par. Kłobuck nie ma ich aktu małżeństwa (sprawdzałam na family search).
Będę wdzięczna za każdą sugestię, czy informację.

Pozdrawiam.

Anna S.

Pozdrawiam.
Anna

8 lata 1 miesiąc temu #7799 przez Tomasz Krzywanski
moze tutaj cos Pani znajdzie

www.geneszukacz.genealodzy.pl/index.php?...1=&w=&lang=pol&op=se

w sasiedniej parafii klobuckiej byli chyba Rudliccy (moze blad w pisowni?)
Pozdrawiam

8 lata 1 miesiąc temu #7800 przez Anna Stręgiel
Dziękuję za link.
Przeglądam teraz jeszcze raz na FS akty ur. z 1846 r. par. Kłobuck i znalazłam akt urodzenia, gdzie Woyciech Rudnicki występuje jako świadek i znów się sam pod nim podpisał, co jest wyjątkowe w tej parafii.
Wyrażnie widać Rudnicki, nie Rudlicki.

Pozdrawiam.
Anna

8 lata 1 miesiąc temu #7801 przez henryk gierlik
Witam pani Anno

Hammersdorf Austria mieszkala Josephina Adryan

15 11 1922r jedzie do Chicago
Byla panna i Textiladbeiter

Hazwisko Adryan to Francuzkie Bardzo stare Pisane bylo Adrian

Hammersdorf to moze ten w Polsce

Pozdrawiam

Henryk

8 lata 1 miesiąc temu #7802 przez Tomasz Krzywanski

8 lata 1 miesiąc temu #7803 przez Anna Stręgiel
Nie mam informacji, czy nazwisko Adryanowicz jest ormiańskie. W genetece występuje w różnych, łódzkich parafiach - Adryan, Adryanowski, Adryańczyk i.t.p.

Pozdrawiam.
Anna

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #7806 przez Sławomir Worwąg
A ma Pani akt zgonu Franciszki Rudnickiej z domu Adryanowicz? Może tam będzie miejsce urodzenia a tym samym może i ślubu?
W akcie zgonu Wojciecha jest inf czy jest wdowcem?
Jeśli nie to w aktach ślubów córek powinna być informacja, czy matka żyjąca czy nieżyjąca, a tym samym ograniczyć można zakres poszukiwań czasowy i terenowy.

8 lata 1 miesiąc temu #7808 przez Anna Stręgiel
Franciszka, żona Woyciecha żyła w dniu jego śmierci - w jego akcie zgonu jest napisane,że "zostawił po sobie owdowiałą żonę Fanciszkę Hadriaowicz (pewnie powinno być Adrianowicz)". Tez pomyślałam, aby zlecić w AP w Piotrkowie Tryb. odszukanie jej aktu zgonu, tym bardziej,że najprawdpodobniej zmarła niedługo po mężu - była od niego młodsza o ok. 4 lata, choć jest chyba mało prawdopodobne, aby zgłaszający jej zgon wiedzieli, gdzie się urodziła tak sędziwa ( ur. ok 1820 r.), jak na te czasy, osoba.
Ale spróbuję.

Pozdrawiam.

Anna S.

Pozdrawiam.
Anna

7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #8293 przez Anna Stręgiel
Witam.

Wizyta w AP w Piotrkowie Trybunalskim była b. owocna.
Znalazłam akt zgonu Franciszki.
Wcześniej miałam akt zgonu Wojciecha,w którym było zapisane,że zmarł w 1896 r. w Zawadowie, par. Grocholice. Zgon zgłosił jego zięć, podając,że rodzice zmarłego to Szczepan Rudnicki i Józefa z Kaszyńskich, miejsce urodzenie- nieznane.

Franciszka zmarła w 1898 r.w Morgach Zawadowskich, par. Grocholoce. W akcie zgonu zapisano, że była córką Szymona Adryanowicza i Maryanny z Barwiczów.
Ale najważniejsza wiadomość - zapisano, gdzie się urodziła! Otóż - w Działoszynie.

Znalazlam w piotrkowskim archiwum Księgę ludności stałej gminy Łękawa z siedzibą w Grocholicach z 1882 r., a w niej zapis dotyczący Wojciecha Rudnickiego i jego rodziny, osiadłej tam w ok. 1860 r.
Potwierdziło się,że Franciszka urodziła się w Działoszynie jako córka Szymona i Marianny z Barwiczów.
Zapisano, że w 1817 r.
Z Wojciechem jest... problem.
W rubryce data urodzenia - podano rok 1818 na podstawie aktu znania. Nie podano dnia i miesiąca urodzenia. Miejsce urodzenia natomiast - Zawadów,czyli tam, gdzie zmarł.
W par. Działoszyn ( jest w Genbazie) b. szybko znalazłam akt urodzenia Franciszki (w KLS była pomyłka, co dnia i miesiąca jej urodzenia, ale 1817 r. się potwierdził, kolejna pomyłka to nazwisko panieńskie matki, które brzmiało Czayowicz, a nie Barwicz).
Działoszyn to wielkie gniazdo Adryanowiczów i Czayowiczów. :)
Jednak b. dokładna kwerenda w AP w Łodzi (lata 1835-1846)zakończyła się niepowodzeniem.
Nie znalazłam tam aktu małżeństwa Wojciecha i Franciszki, a byłam niemal pewna,że tam, w parafii panny młodej, powinien być.
Nie ma też tego aktu w par. Kłobuck, gdzie w 1846 r.urodziła się im córka.Na fs są niektóre parafie sąsiednie do Kłobucka, ale tam też nie ma tego aktu.

Ciągle nie wiem więc skąd pochodził Wojciech, poniewaz dziś w AP w Łodzi przejrzałam akty metrykalne par. Grocholice (lata 1801-1820) i nie ma tam jego aktu urodzenia, choć w KLS podano,że urodził się w Zawadowie, w tej parafii.
Ciekawa jestem, na podstawie jakich dokumentów podawano dane do KLS?

Ponownie, b. proszę o informację, gdyby ktoś,przypadkiem, zauważył ten akt małżeństwa.Myślę,że powinien być w parafii z okolic Częstochowy, Kłobucka, może Radomska...

Pozdrawiam.
Anna

7 lata 11 miesiąc temu #8486 przez Anna Stręgiel
Witam.
Dzięki uprzejmości jednego z genealogicznych forumowiczów (odnalazł ten akt małżeństwa) wiem,że szukany tak długo przeze mnie Wojciech Rudnicki urodził się w Wielkim Księstwie Poznańskim w Przygodzicach, par. Ostrów Wielkopolski.
Ślub z Franciszką wziął w Pajęcznie.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wskazówki i informacje, które tutaj na form uzyskałam.

Pozdrawiam.
Anna

Czas generowania strony: 0,000 s.