Szczepański Kacper - kontroler komory celnej

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #8094 przez Asia S.
Witam,

poszukuję informacji o Kacprze Szczepańskim, bracie mojej 5xprababki, Katarzyny ze Szczepańskich. Z uwagi na zawód (w latach 1827-1830 był na pewno kontrolerem komory celnej) mam problemy z namierzeniem go. W 1827r. był chrzestnym mojego prapraprapradziadka, Wojciecha Ligockiego. W metryce jest wpisany jako "Ur. (tak odczytałam, chociaż literki są niewyraźne, jakby ksiądz dopisał to na samym końcu" Kasper Szczepański, kontroller z Herbów" (chodzi zapewne o Herby w par.Truskolasy). Najprawdopodobniej ten sam Kacper pojawia się w parafii Kraszewice w Wielkopolsce, gdzie w 1829r. umiera Teofila, "córka Szlachetnych Kaspra i Maryanny małżonków Szczepańskich, Kontrolierów komory celnej w Podgrabowie zamieszkałych".
Po 1830r. znika także z parafii Kraszewice. W "Kalendarzyku Politycznym" z roku 1834 i w kilku późniejszych wydaniach brak osoby o takim nazwisku wśród kontrolerów komór celnych, a także innych urzędników.

Ta gałązka mojego drzewa pierwotnie była z okolic Warty (informacja z aktu ślubu mojej 5xprababki, Katarzyny Ligockiej), jednakże zamieszkiwała okolice Wielunia i Częstochowy. W związku z tym, jeżeli ktoś natknąłby się na jakikolwiek ślad wyżej opisanego Kacpra lub jego rodziny, to bardzo prosiłabym o informację.

Pozdrawiam,
Asia :)

Pozdrawiam serdecznie,
Asia
Ostatnia11 lata 2 miesiąc temu edycja: Asia S. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8214 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Szczepański Kacper - kontroler komory celnej
Witam Pani Asiu

Prosze sprawdzic w Sapowice Poznanskie
Tu Mieszkal chyba syn Kacpra
Szczepanski Kasper z Sapowice Poznanskie ciezko ranny
08 07 1915r

Henryk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #8225 przez Asia S.
Replied by Asia S. on topic Szczepański Kacper - kontroler komory celnej
Panie Henryku,
bardzo dziękuję za informację.
Po powrocie do Polski przyjrzę się temu Kacprowi. Sapowice pod Poznaniem znam, bo stamtąd pochodzili moi przodkowie, ale z innej gałęzi.

Pozdrawiam,
Asia

Pozdrawiam serdecznie,
Asia
Ostatnia11 lata 1 miesiąc temu edycja: Asia S. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8471 przez henryk gierlik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8478 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Szczepański Kacper - kontroler komory celnej
na genealodzy.pl byl link do jakiejs rosyjskiej strony ze spisami urzednikow w Krolestwie Polskim. Bylo omowienie, gdzie dany urzednik pracowal.Nie potrafie niestety namierzyc, ale byly to ksiazki w formacie djvu

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8480 przez Asia S.
Replied by Asia S. on topic Szczepański Kacper - kontroler komory celnej
Dziękuję za obydwie podpowiedzi.
Chodzi zapewne o "Kalendarzyki polityczne" - w internecie są dostępne w WBC od roku 1834r.
Sprawdzałam i niestety brak mojego Kacpra.

Pozdrawiam,
Asia :)

Pozdrawiam serdecznie,
Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie