Szukam - Stodółka

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #8765 przez Ewa Żak
Replied by Ewa Żak on topic Szukam - Stodółka
Witam!

Cieszę się ,że mogłam pomóc .
Ksiegi będzińskie musiałam przejżeć od 1636-1901 szukając swoich przodków. Niektóre nazwiska powtarzały się częściej ,a inne rzadziej.v
Te akurat zapamietałam . O ciekawych sprawach z życia mieszkańców można przeczytac w monografii Będzina 3 tomy z 2008r.
Jeszcze znalazłąm ,że w Będzinie właścicielami domów w 1845r byli: Barbara Machniowska wdowa z d. Gęborska ,Stanisław Machniowski oraz Wojciech Stodółka.
W. Stodółkabył synem Tomasza S. i Wiktorii ze Ścibichów.

Pozdrawiam i służę pomocą
E. Żak
The following user(s) said Thank You: Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #8767 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Szukam - Stodółka
Witam! Odszukałam akt urodzenia Magdaleny z 1833r i akt ślubu Wojciecha Stodółki z Apolonią Jakubczyk z 1832r w Będzinie.
Dziękuję i pozdrawiam cieplutko. Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #8774 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Szukam - Stodółka
Nazwisko Stodułkiewicz ( podobnie jak p. Uszuli Rosolinskiej - Ratman) kojarzy się głównie z Koziegłowami.W Akademii Krakowskiej obok Macieja Tomasza Krzywańskiego , Wojciecha Wiśniowskiego (Wiśniewskiego) Wawrzyńca Chachulskiego , Wojciecha Gałuszki (Galuszkiewicza), Macieja Koniecznego w II połowie XVIII w. zapisani byli dwaj Stodołkiewicze : Joannes Aleksander 1775 i Wojciech w roku 1776.
Pisarzem miejskim w połowie lat 20. XIX w. był Franciszek Stodułkiewicz (ur. ok. 1791 r.) - występuje w akcie chrztu syna burmistrza Koziegłów (nr aktu 178/70).
The following user(s) said Thank You: Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie