Łukasz Szecówka (?-1847)

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11896 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Łukasz Szecówka (?-1847)
Tyle że w tym przypadku szukam rodziców niepiśmiennego chłopa, który w pewnym momencie swojego życia nawet nie posiadał ziemi. Bądź co bądź, w akcie zgonu Łukasza Szecóki wyraźnie wymieniono jego miejsce urodzenia jako Biskupice, moim zdaniem dziwne by było, gdyby jego ojciec nie zawiadamiał o jego narodzinach w najbliższej parafii.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11937 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Łukasz Szecówka (?-1847)
Rodzinę, a raczej ród Szecówków opracowuje p. Maciej Szecówka. Być może ma w swoich zasobach Łukasza.
Ja natomiast natrafiłam na Łukasza Szecówkę w akcie ślubu mojego przodka Mikołaja Szecówki ( Secowki ) z roku 1825. Jako osoba asystująca ( nie świadek ) jest wymieniony Łukasz Secowka brataniec stryjeczny ( Mikołaja ) lat 49 komornik z Poczesnej ale także Maciej Secowka lat 59 stryj gospodarz z Biskupic.
Ojcem Mikołaja urodzonego w 1795 r. w Biskupicach był Walenty Secowka urodzony około 1758 roku.
Jeśli dobrze interpretuję określenie "brataniec stryjeczny" jako syna stryja to można przyjąć, że ojciec Łukasza oraz Maciej i Walenty byli braćmi. Zatem trop prowadzi do Biskupic i parafii Przybynów. Na razie nie dotarłam dalej.
Pozdrawiam, Urszula Ratman
The following user(s) said Thank You: Krzysztof R. Osada

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11939 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Łukasz Szecówka (?-1847)
Czy mógłbym prosić o wysłanie tegoż aktu? To dość znaczący trop, być może będzie choć trochę pomocny. W akcie małżeństwa swojego syna, Tomasza Drozda vel Szecówki Łukasz jest wymieniony również jako 49-latek, a miało to miejsce rok wcześniej, więc raczej na pewno jest to ta sama osoba. Z panem Maciejem jestem w stałym kontakcie, niestety, daty urodzin wyżej wymienionego – mimo wspólnych wysiłków – nie udało się ustalić.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11948 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Łukasz Szecówka (?-1847)
Nie mam skanu tego aktu, ale jest dostępny na Family Search: parafia Poczesna - urodzenia, małżeństwa, zgony 1825 - strona 49 i 50 - akt nr 6 ( ślub Mikołaja Secowki i Karoliny Ginter w Kolonii Dębowiec )
Urszula Ratman
The following user(s) said Thank You: Krzysztof R. Osada

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11949 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Łukasz Szecówka (?-1847)
ur Kunegundy Katarzyny Szecówki c Andrzeja
moze sie przyda
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...M979-3VY:n1758740571

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11950 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Łukasz Szecówka (?-1847)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie