Antoni Warwasiński akt urodzenia/ślubu/zgonu.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13134 przez Alicja Surmacka
Antoni Warwasiński akt urodzenia/ślubu/zgonu. was created by Alicja Surmacka
Witam !
Już od dłuższego czasu nie mogę znaleźć aktu urodzenia/chrztu, ślubu i zgonu Antoniego Warwasińskiego urodzonego około 1842 roku syna Józefa i Ludwiki z Filipowskich.
Rodzeństwo tegoż Antoniego rodziło się w Podlesiu gm. Lelów, Kuczkowie gm. Secemin, w Garnku parafia Kłomnice, w Polichnie parafii Maluszyn, w Karczewie parafii Niedośpielin. Uogólniając są to wsie na pograniczu powiatów częstochowskiego, radomszczańskiego i woj. świętokrzyskiego.
Antoni ślub zawarł około 1870 roku.
Odszukałam dwoje dzieci tegoż Antoniego z Marianną z Gołębiowskich:
1. Lusławice parafia Żuraw urodzony 23.04.1871 roku Jan, który poślubił w Częstochowie w 1890 roku Katarzynę Nowak.
2. Wancerzów parafia Mstów urodzony 01.05.1879 r Ludwik, który poślubił w Łodzi w 1905 Helenę Czech a po jej śmierci w 1906 Kazimierę Pałaszewską, która zmarła w Radomsku. Ludwik zm. w 1964 roku w Warszawie.
Antoni podobnie jak jego ojciec kowalem i zapewne przeprowadzał się z jednej wsi do drugiej. Ale dlaczego nie mogę go nigdzie namierzyć.
Akta dotyczące Antoniego są ostatnim ogniwem albo odłączoną gałązką bez której nie może być dokończone moje drzewo.
Alicja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13135 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Antoni Warwasiński akt urodzenia/ślubu/zgonu.
a sprawdzala pani inne wersje tego nazwiska?

www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/indeksy...ie&data_od=&data_do=

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13138 przez Alicja Surmacka
Replied by Alicja Surmacka on topic Antoni Warwasiński akt urodzenia/ślubu/zgonu.
Witam,
O oboczności nazwiska wiem doskonale. Właśnie w tym przypadku urodził się w Hadrze parafii Sadów w 1811 roku Józef Warwas, który ślub brał w Konopiskach w 1835 roku jako Warwasiński.
Jego dzieci są zapisywane jako Warwasiński, Warwas lub po prostu dwu członowo Warwas Warwasiński a jedna gałąź wnuków mieszkających aktualnie w Częstochowie to Warwaszyńscy.
Pozdrawiam Alicja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13139 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Antoni Warwasiński akt urodzenia/ślubu/zgonu.
www.jakubowscy.info/indilist.php?show_al...arwas%20z%20Choronia - kawałek "moich" Warwasów, wywodzących się z Choronia.

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13140 przez Tomasz Krzywanski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie