Cisowscy z okolic Kurzelowa

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14734 przez Kinga Cisowska Vnuk
Cisowscy z okolic Kurzelowa was created by Kinga Cisowska Vnuk
Witam wszystkich serdecznie,

Jestem "nowicjuszka" w przygodzie z genealogia i bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc w szukaniu moich korzeni.
Jestem zainteresowana znalezieniem informacji na temat rodziny mojego prapradzadka Sebastiana Cisowskiego. Moj dziadzius mial na imie Jozef, jego ojciec (moj pradziad) Michal a jego ojciec (prapradziad) Sebastian. Jest mi wiadomo, ze rodzina zamieszkiwala w okolicach Kurzelowa przed wojna. Moj dziadzius byl najmlodszym dzieckiem wsrod 7 rodzenstwa (byc moze wiecej) i jego ojciec rowniez byl prawdopodobnie najmlodszy posrod wielu braci i siostr.
Poniewaz mieszkam na innym kontynencie nie mam mozliwosci aby sama wybrac sie na poszukiwania, pozostaje mi jedynie podroz internetowa.
Czekam na jakiekolwiek informacje pomocnicze jesli ktos bylby tak uprzejmy ich idzielic.
Dziekuje bardzo!

Kinga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14735 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Cisowscy z okolic Kurzelowa
Pani Kingo, jakie daty wiążą się z poszukiwanymi? Może ma Pani ślady dokumentów? W Oleśnie jest napływowa, rodzina Cisowskich. Nazwisko nie jest tak bardzo popularne, więc może nie będzie aż tak źle. Powodzenia życze !
The following user(s) said Thank You: Kinga Cisowska Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14736 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Cisowscy z okolic Kurzelowa
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/indeksy...ie&data_od=&data_do=


prosze sprawdzic tez nazwiska Ciszowski, Cisz i Cis
The following user(s) said Thank You: Kinga Cisowska Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14737 przez Kinga Cisowska Vnuk
Replied by Kinga Cisowska Vnuk on topic Cisowscy z okolic Kurzelowa
Dziekuje bardzo za sugestie.
:)

Jestem pewna, ze nazwisko bylo pisane Cisowski. Daty sa bardzo przyblizone poniewaz nie znam dokladnych dat urodzin moich pradziadkow i prapradziadkow.
Moj dziadzius urodzil sie w 1925 (rok poslizgu w jedna czu druga strone), byl najmlodszym dzieckiem i z tego co wspominal wiele lat temu sugerowal, ze rodzice byli juz dosc starsi kiedy sie pojawil na swiecie. Mysle wiec ok. 40-stki? Teraz ten wiek to mlodosc, ale prawie sto lat temu to chyba byl juz wiek prawie zasluzony.
;)
Skoro moj pradziadek rowniez byl mlodszym potomkiem wielodzietnej rodziny to zakladajac, ze urodzil sie ok. 1890 roku, jego ojciec Sebastian prawdopodobnie pojawil sie na swiecie blizej 1860 roku.
To tylko daty hipotetyczne niestety. Wiem rowniez, ze pochodzil z rodziny muzykow (wtedy pewnie "muzykantow")Interesujace jest to, ze zdecywanie jest ten dar przekazywany w genach. Zarowno ja, jak i moj dziadzius jestesmy profesjonalnymi muzykami a reszta rodziny zawsze "muzykowala".
:)
Pozdrawiam wszystkich!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #14739 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Cisowscy z okolic Kurzelowa
ta pani indeksowala ta parafie. Prosze do niej napisac, moze ma metryki. Jesli nie, to wskaze zrodlo, jesli sa w internecie, bedzie pani musiala troche poszukac

www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/twoje-konto/userprofile/260
Ostatnia9 lata 9 miesiąc temu edycja: Tomasz Krzywanski od.
The following user(s) said Thank You: Kinga Cisowska Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14743 przez Kinga Cisowska Vnuk
Replied by Kinga Cisowska Vnuk on topic Cisowscy z okolic Kurzelowa
Dziekuje bardzo panie Tomaszu.
Napisze do pani, ktora pan wskazal. Gdyby rowniez bylby pan tak uprzejmy i podal mi inne zrodla bylabym bardzo wdzieczna. Poszukiwan w internecie sie nie boje
;)
Pozdrawiam
:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie