Poszukuję przodków z Zawiercia

  • Daria Wilczyńska-Zięba
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17594 przez Daria Wilczyńska-Zięba
Poszukuję przodków z Zawiercia was created by Daria Wilczyńska-Zięba
Witam!

Poszukuję rodziny Leona Himowskiego i Genowefy z Makiełów mieszkających w Zawierciu w latach ok. 1920-1960. Mieli dwie córki Janinę i Helenę. Leon zmarł prawdopodobnie w Zawierciu w 1966 roku (urodził się w Rudnikach w parafii Włodowice w 1900 roku), co się stało z żoną i córkami tego nie wiem. Wiadomości, które posiadam na temat tej rodziny opisałam tutaj dariagen.blogspot.com/2015/01/troje-dzie...abki-franciszki.html Będę wdzięczna za każdy ślad.

Pozdrawiam
Daria Wilczyńska-Zięba

Pozdrawiam :)
Daria Wilczyńska-Zięba

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17645 przez Maciej Domagała
Replied by Maciej Domagała on topic Poszukuję przodków z Zawiercia
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12885...,362228102,362268701

Powyżej link do aktu urodzenia Leona nr 73/1900 z adnotacją o małżeństwie. W celu odnalezienia informacji o Leonie, jego żonie i dzieciach, można wystąpić z zapytaniem do Biura Meldunkowego w Urzędzie w Zawierciu, podać wszystkie znane dane na temat osób poszukiwanych plus, co bardzo ważne adres /adresy/ pod jakimi zamieszkiwali. Może się to wiązać z nieznacznymi kosztami /opłaty skarbowe/, ale często daje to pozytywny wynik.
Powodzenia w poszukiwaniach!

MD
The following user(s) said Thank You: Daria Wilczyńska-Zięba

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #17654 przez Miro
Replied by Miro on topic Poszukuję przodków z Zawiercia
Hmmm, a z jakich lat informacje zawierają biura meldunkowe? Ja poszukuję osoby zamieszkałej w Zawierciu w pierwszej/drugiej dekadzie XX wieku. Czy jest szansa znalezienia jej?

Mirek
Ostatnia9 lata 1 miesiąc temu edycja: Miro od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Daria Wilczyńska-Zięba
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17655 przez Daria Wilczyńska-Zięba
Replied by Daria Wilczyńska-Zięba on topic Poszukuję przodków z Zawiercia
Czy Biuro Meldunkowe zechce mi cokolwiek udostępnić ? Leon to brat mojego pradziadka, więc nie jest to krewny w linii prostej. Jakie dokumenty mogą posiadać ?

Pozdrawiam
Daria

Pozdrawiam :)
Daria Wilczyńska-Zięba

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17662 przez Maciej Domagała
Replied by Maciej Domagała on topic Poszukuję przodków z Zawiercia
1) Co do zachowania ksiąg meldunkowych. Duża szansa na odnalezienie danych wiąże się od roku 1945 - od tego roku istniał obowiązek meldunkowy. Jeśli w danym urzędzie nie ma ksiąg np. z lat 1945-1955, warto zapytać, gdzie zostały przekazane (najczęściej jest to właściwe terytorialnie archiwum państwowe).
Choć ja w moich poszukiwaniach w jednym z urzędów widziałem zapis zameldowania pradziadka z 1937 roku. Ale są to - jak przyznają sami urzędnicy - bardzo rzadkie przypadki, aby zachowały się przedwojenne księgi meldunkowe.
2) Co do udostępnienia danych. Myślę, że nie będzie większych problemów, tym bardziej, że wnioskujemy o takie dane do celów prywatnych (np. genealogia), a ponadto najczęściej dane dotyczą osób nieżyjących, a ustawa z 1997 roku o ochronie danych osobowych, nie dotyczy osób zmarłych.
Powodzenia!

MD
The following user(s) said Thank You: Daria Wilczyńska-Zięba

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie