akt małżeństwa z parafii Św.Marcina w Kłobucku

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #18006 przez Janina Ogórkiewicz
akt małżeństwa z parafii Św.Marcina w Kłobucku was created by Janina Ogórkiewicz
Bardzo proszę,jeśli ktoś będzie w Kłobucku,o ksero aktu ślubu Piotra Wydry i Zofii Jasińskiej z roku 1936. Znalazłam paru Wydrów z okolic Kłobucka ale nie mogę Piotra z nikim powiązać, a w akcie ślubu powinny być imiona jego rodziców. Oczywiście zwrócę ewentualne koszty.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #18026 przez Krystyna Jałowiecka Szafert
Replied by Krystyna Jałowiecka Szafert on topic akt małżeństwa z parafii Św.Marcina w Kłobucku
Jeżeli brali ślub w Kłobucku to może prościej
zadzwonić do Urzędu w Kłobucku z zapytaniem
czy mogliby sprawdzić istnienie tego aktu
następnie wysłać list polecony z prośbą aby ksero tego dokumentu
wysłali do pani - po uprzednim wpłaceniu określonej kwoty na
konto
ja ostatnio taką drogą otrzymałam metrykę zgonu z roku 1918 z Gminy Rozprza
KS

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #18027 przez Janina Ogórkiewicz
Replied by Janina Ogórkiewicz on topic akt małżeństwa z parafii Św.Marcina w Kłobucku
dzięki, proste a na to nie wpadłam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #18043 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic akt małżeństwa z parafii Św.Marcina w Kłobucku
Ogromnie jestem zainteresowana odpowiedzią USC w Kłobucku. Cały poprzedni rok walczyłam z USC w Gdowie /woj. małopolskie/ i aktów urodzenia interesujących mnie krewnych nie otrzymałam. Podobno nie miałam interesu prawnego. Fakt, byłam wnuczką przyrodniego rodzeństwa babci. Musiałam poskarżyć się u Wójta Gminy bo kierowniczka USC twierdziła, że ma 4 lata na zwrot opłaty za akta. To tak na marginesie. Pozdrawiam forumowiczow. SM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #18045 przez J K R
Jeżeli ślub był w 1936 r. (pewno w kościele) to USC nie ma tych akt a ma je proboszcz ks.Wiesław Korpeta ( www.marcin.klobuck.net )

Ciekawe na podstawie jakich przepisów USC w Gdowie funkcjonuje, trzeba było żądać od tego kierownika USC podstawy prawnej na jej argumenty dot. zwrotu opłaty a później napisać skargę do Przewodniczącego Rady Gminy, Marszałka Województwa i Samorządowego Kolegium Odwoławczego z żądaniem zwrotu środków w raz odsetkami skoro nie ma interesu prawnego opłaty nie powinny być przyjęte a pobrane natychmiast zwrócone.

Tylko pisma, żadne gadanie bo nie ma dowodów.

Kierownik USC Pani Stanisławo podlega nie tylko pod wójta ale również jw. napisałem pod Przewodniczącego Rady Gminy, ma również obowiązki zapisane w KPA i ustawie samorządowej a co najciekawsze i chyba mało kto o tym wie to to, że przepisy ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego wskazują, że kierownikiem urzędu stanu cywilnego jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta, nie oznacza to, że wyłącznie on może pełnić tę funkcję.
Kolejne przepisy wskazanej ustawy mówią bowiem, że w gminach powyżej 50 000 mieszkańców wójt (burmistrz, prezydent miasta) zatrudnia inną osobę na tym stanowisku a w gminach poniżej 50 000 mieszkańców, taką osobę może zatrudnić (a więc w tym drugim przypadku nie jest to obowiązkowe).

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #18049 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic akt małżeństwa z parafii Św.Marcina w Kłobucku
Niestety, ponieważ jedna z tych krewnych zmarła w parafii podlegającej USC w Krakowie, dostałam od nich odpowiedź, że interes prawny mają wnuki / w linii prostej/ Piszę z pamięci i nie mogę przytoczyć tych prawnych sformułowań i przepisów. Ci z Krakowa pieniądze zwrócili od razu. Zapłaciłam przelewem nie spodziewając się, że tych aktów nie otrzymam i nie mając pojęcia co to interes prawny. Z USC Gdów otrzymałam odpowiedź, że mają księgę urodzeń zamkniętą w 1945 a akta są od 1880 i mogę ją oglądnąć dopiero w 2046 roku. Czysta złośliwość, niestety nie dożyję tego terminu. Po mojej skardze do Wójta Gdowa pieniądze po 3 dniach były na moim koncie. SM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie