Topic-icon szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego

3 lata 11 miesiąc temu #21686 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Witam,

szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego - w związku małżeńskim z Barbara z Gałuszków (c. Wojciecha Gałuszki i Agnieszki z Marchewków). W styczniu 1833 w Lgocie urodziła im się córka Agata a 1831 Józef. Według aktu urodzenia Agaty, Piotr powinien się urodzić w roku 1805. (dotyczy Pustkowie Lgoty, Lgoty). Prawdopodobnie Piotr pochodził z rodu młynarskiego.

Proszę o pomoc.

Dziękuję
Mariusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 11 miesiąc temu #21692 przez Nutcracker (Łukasz Bednarski)
Po pierwsze przejrzałbym księgi z Koziegłówek. Jeśli tam nic nie ma to może to ten z Wojkowic Koćcielnych, ur. 1808, syn Idziego i Urszuli Szastak?

Swoją drogą też mam przodków Będkowskich, młynarzy, pochodzących od Jakuba Będkowskiego i Jadwigi (połowa XVII w/Koziegłówki)

Pozdrawiam,

3 lata 11 miesiąc temu #21701 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Szukałem. Ani aktu ślubu Ani urodzin Piotra. Poszukam raz jeszcze może coś przeoczyłem liczyłem na to ze ktoś z forumowiczów coś skohsrzy ze swoich kwerend.

Pozdrawiam
Mariusz

3 lata 11 miesiąc temu #21702 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Mam go :)

Je się w jednak w 1790 jako syn Andrzeja Bedkowskiego i Agnieszki Bedkowskiej.

Proszę o dalsze wsparcie.

Mariusz

3 lata 11 miesiąc temu #21703 przez Slabin (Sławomir Binczak)
Za chwilę siądę do komputera i poszukam co mam.

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
The following user(s) said Thank You: Maria N (Maria Nowicka-Ruman), MARIOK (Mariusz Kaczmarek)

3 lata 11 miesiąc temu #21704 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Z góry ślicznie dziękuję.

Mariusz

3 lata 11 miesiąc temu #21706 przez Slabin (Sławomir Binczak)
Jak poprzednio wysłałem mailem tabelkę. Coś około 360 wierszy.

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
The following user(s) said Thank You: Maria N (Maria Nowicka-Ruman), MARIOK (Mariusz Kaczmarek)

3 lata 11 miesiąc temu #21708 przez wist (Witold Strąk)
Przy okazji poszukiwań Będkowskich do mojej genealogii, odnotowałem także Piotra, co widać na załączniku – występuje jako syn Jędrzeja. Z kolei Jędrzej – jako Andrzej – występuje w mojej genealogii ( wist.futurehost.pl/wist )
pod linkiem wist.futurehost.pl/wist/individual.php?pid=I01210&ged=wist
a jego żona Agnieszka Będkowska pod linkiem: wist.futurehost.pl/wist/individual.php?pid=I00710&ged=wist

Załączniki:

3 lata 11 miesiąc temu #21711 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Witam,

indeksuję Mrzygłód (jestem w latach 1729-1819) i tutaj mam chrzest bliźniąt Marianny i Piotra Bętkowskich z dnia 1800-06-30. Wówczas zamieszkiwali we wsi Będusz. Skan w załączeniu.

Nie wiem czy to właściwy t.rop, ale dzielę się informacją. Życzę owocnych poszukiwań.

Pozdrawiam,
Ireneusz
Załączniki:

3 lata 11 miesiąc temu #21746 przez Nutcracker (Łukasz Bednarski)
Panie Witoldzie,

moimi przodkami również są Stanisław i Marianna Bętkowscy. Nie umiem znaleźć aktu urodzenia Stanisława, jednak najprawdopodobniej jego rodzicami są Piotr i Katarzyna.

Matką chrzestną syna Stanisława, Grzegorza, była Jadwiga Bętkowszczanka - córka właśnie Piotra i Katarzyny, domniemywam, że to siostra Stanisława.

Od Piotra i Katarzyny już bezproblemowo można cofnąć się aż do protoplasty Bętkowskich w Koziegłówkach czyli Jakuba i Jadwigi.

Jeśli znajdzie Pan potwierdzenie/zaprzeczenie mojej hipotezy, proszę mi dać znać :)

Pozdrawiam,
The following user(s) said Thank You: MARIOK (Mariusz Kaczmarek)

3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #21753 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Witam,

Piotr i Barbara z Głuszków mieli jeszcze jedną córkę, urodzoną w 1833 roku Agatę, późniejszą żonę Jana Zimońskiego. W moim drzewie z dwóch stron występuje i Józef Będkowski s. Piotra i Barbary (i jego syn Jan Będkowski) i Agata Zimońska zd. Będkowska c. Piotra i Barbary (i jej syn Jan Zimoński)

według danych które znalazłem, Agniesza Bętkowska żona Andrzeja, była córką Walenetgo Slisarz i Ewy, urodzoną w 1761r. Czy ktoś to może potwierdzić?

Proszę o informację jak dotrzeć do protoplasty Będkowskich - JAKUBA i skąd on przewędrował?
Dziękuję

Mariusz

3 lata 11 miesiąc temu #21754 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Coś mam.

Jeśli rzeczywiście Andrzej (Jędrzej) Będkowski jest synem Stanisława a ten s. Piotra i Katarzyny (tego nie udało mi się potwierdzić), to dalej poprzez Krzysztofa dojdę do Jakuba.

Czy mógłby mi to ktoś potwierdzić.

Czy Jakub jest spokrewniony z tymi Będkowskimi ze Mstowa.

Dziękuję

Mariusz

3 lata 11 miesiąc temu #21756 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Mieli córkę Agatę. Pomylka. Reszta Ok

3 lata 11 miesiąc temu #21823 przez marzenaanna24 (Marzena Gajdziak)
witam , u mnie w drzewie występuje nazwisko Będkowski z okolic co pan szuka.
w moich poszukiwaniach natknęłam się na nazwę wsi Pustkowie Pilczyckie .
raz występuje jako żona Antoniego Uchnast , Jadwiga Będkowska .
Mikołaj Będkowski mąż Franciszki Kieras
oraz panny o nazwisku Będkowska wyszła za Kierasa.
w razie pytań odp
pozdrawiam

Marzena A. M.

3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #21828 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Dziękuje ślicznie za pomoc - już to ogarnąłem - poprzez Piotra , później jego ojca Andrzeja i dziadka Stanisława Będkowskiego, doszedłem do Jakuba Będkowskiego, jak tu wspomniano, protoplasty rodu Będkowskich w Koziegłówkach - i tu teraz mam pytanie - skąd Jakub się tu wziął? Czy są oni spokrewnieni z tymi z Mstowa (młyn Choroń)?

Co do Pani Marzeny - Pani nazwisko jest również w moim zainteresowaniu. W moim drzewie jest Marianna Będkowska zd. Gajdziak ur. 1894 c. Antoniego i Julianny z Dudów. Rzeczony Antoni ur. 1862 jest synem Andrzeja Gajdziaka i Agaty zd. Walo, i na tym stanąłem. Mamy coś wspólnego w temacie Gajdziaków?

Pozdrawiam

Mariusz

3 lata 11 miesiąc temu #21836 przez marzenaanna24 (Marzena Gajdziak)
Marianna się zgadza . mam jej akt ale bez dopisku o ślubie . jej rodzice się zgadzają.

Marzena A. M.

3 lata 11 miesiąc temu #22137 przez mariusz48 (Mariusz Matan)
Jeżeli chodzi Będkowskich ( Bętkowskich ) to według mojej wiedzy wywodzą się w okolic Pińczyc ( prawdopodobnie z wsi Zabijak ). Spotkałem się w jednej publikacji z informacją że posiadali tam młyn w XV - XVI wieku. Także nie jak pisze się w poprzednich wpisach są Będkowscy w Pustkowiu Pilczyckim ale Pustkowiu Pińczyckim ( to też okolice Pińczyc ) . To jest niedaleko Koziegłów w stronę Katowice.

3 lata 11 miesiąc temu #22138 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
ja szukam Będkowskich vel Bentkowskich z Sosnowca lub okolicy zwiazanych z rodzina Sieińskich vel Siejenskich.

3 lata 11 miesiąc temu #22145 przez marzenaanna24 (Marzena Gajdziak)
u mnie występują będkowscy z okolic co mówi P. Mateusz Matan
1. to małużeństwo z Uchnast i cała linia do tyłu
2. to małużeństwo z Kieras

Marzena A. M.

Czas generowania strony: 1.572 s.