Chabrzyk Maciej

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21981 przez Piotr Chabrzyk
Replied by Piotr Chabrzyk on topic Chabrzyk Maciej
Chyba jednak Filozor, Pani Elżbieto :) w każdym razie takowe nazwisko pojawia się incydentalnie w Cynkowie :) Co nie zmienia faktu, że utknąłem na amen :(
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21998 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Chabrzyk Maciej
Panie Piotrze, to już jest coś! Nazwisko występuje. Proszę się nie zniechęcać. Zwrot przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Genealogia jest dla cierpliwych :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22355 przez Piotr Chabrzyk
Replied by Piotr Chabrzyk on topic Chabrzyk Maciej
Szanowni Państwo - dotarłem do takiej zagadki w Waszej wyszukiwarce nazwisk:

1800 Koziegłowy 174 Andrzej Knap vel Chabrzyk Kazimierz Barbara

1776 Koziegłowy 0 Knapik Maciej Fizer Agata

A tymczasem poszukuję Macieja Chabrzyka (zmarłego w 1825) i Filozor Agaty (zmarłej w 1837 roku) - może to więc ich akt małżeństwa?Tylko skąd Knap/Knapik? i dlaczego Knap vel Chabrzyk - do tego aktu niestety nie dotarłem. Proszę o sugestię bardziej doświadczonych Koleżanek i Kolegów :)
Z najlepszymi życzeniami w Nowym Roku,

Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22369 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Chabrzyk Maciej
Dzień dobry.
Jeżeli chodzi o człon "vel" to z tego co czytałem wynika, że takie zjawiska (szczególnie przy nazwiskach chłopskich) były dosyć popularne. Sam mam w swoim drzewie prababkę, która urodziła się jako Mzyk, za mąż wychodziła jako Kowalska, a dzieci rodziła najpierw jako Kowalska, potem jako Mzyk, a jej siostra w polskim akcie urodzenia była zapisana jako Mzyk, a w łacińskim jako Myzk vel Kowalska. Czasem jeden z członów określał zawód np. Młynarczyk vel Nowak. Więcej o takim zjawisku i jego przyczynach można poczytać pod tymi linkami:
1. genealodzy.pl/PNphpBB2-printview-t-33869-start-0.phtml
2. lubgens.eu/printview.php?t=1293&start=0&...ffb325bfc606193c318b

W wyszukiwarce nazwisk można zobaczyć, że w samej parafii Koziegłowy jest odnotowanych 30 nazwisk z członem "vel". Może warto sprawdzić czy w parafii rodziły się lub wychodziły za mąż bądź umierały inne dzieci Kazimierza i Barbary Knapów/Kanpików/Chabrzyków lub Knap vel Chabrzyków.

Życzę powodzenia i owocnych poszukiwań.
Tomasz J.

PS. Też mam w swoim drzewie gałąź Chabrzyków z okolic Koziegłów, może kiedyś znajdziemy wspólnych przodków. Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22375 przez Piotr Chabrzyk
Replied by Piotr Chabrzyk on topic Chabrzyk Maciej
Serdecznie dziękuję za pomoc - pójdę tym tropem więc.
Czy mógłbym wiedzieć z którymi z Chabrzyków jest Pan spokrewniony - może uda mi się jakoś to powiązać?
Pozdrawiam serdecznie

Piotr Chabrzyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22383 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Chabrzyk Maciej
Moimi przodkami są Wincenty Chabrzyk i Rozalia zd. Sitek, prawdopodobnie mieszkali w Cynkowie na przełomie XIX i XX w. Niestety dokładnych dat nie znam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie